banner2

banner1

banner22

Villa ve evlerde denetlenecek

Yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma yasağında otellerde eğlence düzenleneceği iddiaları sonrasında İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan kararnamenin ardından otellere başlatılacak incelemenin villa ve evleri de kapsadığı öğrenildi. Haberlisin.com, bu karar sonrası başlatılan hazırlıklara ulaştı…

GÜNDEM 25.12.2020, 14:38 Editör: Ebru Bulut
Villa ve evlerde denetlenecek
banner48

VİLLA VE EVLERDE DENETLENECEK!

Yılbaşında gerçekleşecek 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sırasında otellerin eğlence paketleri hazırladığı iddiası sonrası İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan kararname ile tüm eğlence aktiviteleri yasaklanırken bant kaydından müzik yayınına bile izin verilmeyeceği kesinleşmişti. Otellerdeki sıkı tedbirlerin ardından yılbaşında hem kararnameye uymak istemeyen hem de koronavirüs tedbirlerini atlatmak isteyenlerin tercihi haline gelen ev ve villalarla ilgili de bugün yeni bir karar alındı. Karara göre; villalarda parti yapılmaması için polis ekipleri ev ve villaları da tıpkı otellerde olduğu gibi denetleyecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı basın toplantısında yaptığı açıklamada; “Yılbaşında otellerde ve villalarda parti yapılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz, istihbarat ve polis gerekirse bu yerlere operasyon yapacak” cümlelerini kullanmasının ardından Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince hazırlık başladı. Haberlisin.com tarafından ulaşılan bilgilere göre; yılbaşını da kapsayan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında ev ve villalarında tıpkı oteller gibi denetleneceği, içindeki kişilerin sorgulanacağı ve gerekirse evlere baskın yapılacağı öğrenildi. Hazırlık kapsamında tüm şubelerdeki idari polislerin dahil bu çalışmalara katılacağı yönünde bilgilendirildiği öğrenilirken Sakarya’da özellikle Serdivan, Karasu, Kocaali ve Sapanca İlçelerinde polis, jandarma ve bekçilerin gece boyunca inceleme yapacağı belirtildi.

Yorumlar (0)