banner22

Video ile atamalara dikkat çektiler

Birçok farklı ilden üyesi bulunan Çevre Sağlığı Teknikerleri Dayanışma Platformu tarafından hazırlanan videoda meslek grupları ile ilgili atamalar konusunda yaşanan sıkıntıya dikkat çekildi. Sakarya'dan da 2 kişinin katılımı ile hazırlanan videoda platform üyeleri, en az bin atama ile sağlık ordusunun gücüne güç katmayı hedeflediklerini dile getirdi.

GÜNDEM 25.12.2020, 13:37 Editör: Ebru Bulut
banner48

SAĞLIK EMEKÇİLERİNE BİR OMUZ OLMAK

Çevre Sağlığı Teknikerleri Dayanışma Platformu üyeleri kendi meslek grupları ile ilgili yaşanan atama sıkıntısını dile getirebilmek adına bir video hazırladı. Çeşitli illerden katılım ile hazırlanan videoda meslekleri ile aralarına mesafe koymak istemediklerini dile getiren Çevre Sağlık Teknikerleri, bu süreçte yorulan sağlık emekçilerine bir omuz olmak istediklerini ifade ettiler.

banner84

“TELEVİZYONDAN DEĞİL, SAHADAN ALKIŞLAMAK İSTİYORUZ”

Sakarya'dan da katılımın sağlanarak hazırlandığı videoda platform üyeleri tarafından, "Koronavirüs pandemisi bize bütün normalleri unutturdu; annem, babam, kardeşim, ablam, ananem, eşim, çocuklarım ve bizi biz yapan daha birçok değerlerimizle aramıza mesafe koydu. Bazı değerlerimizle de maalesef sonsuza dek vedalaştık. Çevre Sağlığı Teknikerleri olarak bizler, mesleğimizle aramıza mesafe koymak istemiyoruz. Özellikle yaşadığımız bu zorlu pandemi döneminde hak ettiğimiz kadroları alarak, en az 1000 atamayla sağlık ordumuzun gücüne güç katmak ve yorulan sağlık emekçilerine bir omuz olmak istiyoruz. Sayın bakanım bir gün televizyona çıktığınızda 'Tamam bitti, başardık' dediğinizde biz Çevre Sağlıkçılar olarak, sizleri televizyondan değil, sahadan alkışlamak istiyoruz. Unutmayalım, Çevre Sağlığı, halkın sağlığı" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)