banner2

banner1

banner22

Verilen cezalar yetersiz

Vaka sayılarının artması ve normalleşme dönemine geçemiyor oluşumuz önemsemeyen vatandaşlar pazara akın ettiler. Ne sosyal mesafeye uyuldu ne maske takıldı..

GÜNDEM 04.03.2021, 12:00 Editör: Serenay Yaşar
Verilen cezalar yetersiz
banner48

Haber // Serenay YAŞAR

Pazartesi günü yapılan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme kararlarını açıkladı. Ülke normalleşirken risk grubunda “Yüksek Riskli” grubunda yer alan Sakarya’da yasaklara devam ederken vatandaşlar pazara yığın ettiler ne maske takıldı ne soysal mesafeye uyuldu...

65 YAŞ ÜSTÜ İSYAN EDİYOR

Koronavirüs aşısı olduğunu söyleyen Fahri Çetin (70); “Koronavirüs aşımı oldum, dışarı çıktığım zaman maskemi takıp kurallara uyuyorum ama dışarıda ne esnaf ne insanların kurallara uyduğunu görmüyorum. 65 yaş üstünden ziyade diğerleri kurallara uymuyor ama olan bizlere oluyor artık evde durmaktan çok sıkıldım dışarı çıkmak istiyorum inşallah bu süreç bir an önce biter” dedi.

HAPİS CEZASI VERİLMELİ TERS KELEPÇE TAKILMALI

Pandemi kurallarına aslında 65 yaş üstünün uyduğunu dile getiren Özgür Tüzün (71); “ Sakaryalı olarak Sakarya’nın bu durumda olmasına çok üzülüyorum biz Sakaryalılar medeni insanlar olarak kurallara uymalıyız. Aslında en dikkatli olan 65 yaş üstü evdeyken 20 -64 yaş arasının dışarıda özgürce dolaşması haksızlık. Kurallara uymayanlara hapis cezası verilmeli hala ters kelepçe takılmalı sadece para cezası yetersiz böyle yapılırsa herkes kurallara uyar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)