banner2

banner1

banner22

Velayet babaya verildi

Annesi ve sevgilisi tarafından yakılarak öldürülen 9 yaşındaki Şiar’ın ölümü sonrası, baba Aile mahkemesine başvurarak Şiar’ın kardeşlerinin velayetini istedi. Mahkeme, 6 ve 7 yaşındaki iki kız kardeşin velayetini babaya verdi.

GÜNDEM 01.09.2020, 10:56 Editör: Bartu İnce
Velayet babaya verildi
banner48

Müge Anlı programında uzun süredir işlenen Şiar K. cinayetinin perde arkası geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkmıştı. Annesi ve annesinin sevgilisiyle yaşadığı evde yanarak şüpheli bir şekilde ölen 9 yaşındaki Şiar Kılıç’ın annesi Gülüzar Amanet, canlı yayında kan donduran bir itirafta bulunmuştu. Anne Gülizar .Amanet, “Sevgilim Hami Kıcı, oğlumu yangından önce öldüresiye dövdü, yerden kalkamadı. Öldü sandım. Hami Kıcı, 3 çocuğumu da demir çubuklarla taciz ediyordu” demişti. Feci şekilde dövüldükten sonra yakılarak öldürülen küçük Şiar’ın öldürülmesi olayında annesi Gülüzar Amanet. ve sevgili Hami Kıcı tutuklanmıştı.

VELAYET BABAYA VERİLDİ

Şiar’ın babası Samet Kılıç, 6 ve 7 yaşındaki kızlarının velayetini almak için vekili Av. Gültekin Gepek ile Aile mahkemesine başvurdu. Gülüzar Amanet'in tutuklanması sonrası mahkeme, Şiar’ın iki kız kardeşinin velayetinin geçici olarak baba Samet Kılıç'a verilmesine karar verdi.

“HUKUKİ SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ”

Mahkemenin kararı sonrası Şiar’ın babasının avukatı konuştu. Gepek açıklamasında, “Şiar’ın ölümü ile ilgili ciddi şüphelerimiz olduğu için velayetin değiştirilmesi davası açtık. Şüphelerimizin her geçen gün artması sebebiyle mahkemeye birden fazla dilekçe ile geçici velayet talebinde bulunduk. Talebimiz kabul edildi. Bundan sonraki süreçte davalı annenin üst hadden cezalandırılması ve çocukların velayetinin tamamen alınması için hukuki süreci takip edeceğiz” dedi.

Yorumlar (1)
Alparslan 1 yıl önce
Bu heber programda olmasa ciz üzerini amirim kaza