banner2

banner1

banner22

Vedat Y. serbest bırakıldı

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş ilgili sosyal medya sitesinde çirkin paylaşımlar yapan ve gözaltına alınan Vedat Y., serbest bırakılırken Vedat M., sorgusu sonrası Adliyeye sevk edilecek.

GÜNDEM 15.06.2020, 11:18 Editör: Ebru Bulut
Vedat Y. serbest bırakıldı
banner48

NE OLMUŞTU?

Twitter'da, HDP'nin tutuklu eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ı hedef alan V.Y. isimli şahıs, cinsiyetçi ve ahlak dışı ifadeler kullanmıştı. Çirkin paylaşımdan sonra sosyal medyada "Başak Demirtaş Seninleyiz" etiketi ile Demirtaş'a çok sayıda destek mesajı gelmişti. Sakarya’dan söz konusu paylaşımı yapan Vedat Y., hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı gözaltı kararı vermiş, kimliği tespit edildiği bildirilen kişi, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan Vedat Y. isimli şahıs hesaptan paylaşım yapanın kendisinin olmadığı ve soy isminin farklı olduğu söyleyerek suçlamaları reddetmişti. Gözaltına alınan Vedat Y., sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Hakkımda çıkan tüm suçlamalar asılsızdır! Twitter'da yapılan paylaşımlardaki şahıs ben değilimdir Vedat Muti'ye aittir. Kesinlikle benimle alakası yoktur. Gerekli işlemler başlatılacak." ifadelerine yer verilmişti.

SERBEST BIRAKILDI

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan Vedat M. ile öğlen saatlerinde yakalanan Vedat Y'nin üvey amcası olduğu belirtildi. Hesabı kullanan kişinin Vedat M., olduğu belirtiliyor. Vedat Y., ise sorgusu ardından dün gece serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)