banner2

banner1

banner22

Vedat M. tutuklandı

HDP’nin tutuklu eski eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş'a sosyal medya hesabı üzerinden cinsiyetçi saldırıda bulunan şahıs tutuklandı.

GÜNDEM 16.06.2020, 15:21 Editör: Ebru Bulut
Vedat M. tutuklandı
banner48

EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Sakarya'da, Başak Demirtaş'a ve eşi eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yönelik sosyal medyada yapılan paylaşıma ilişkin gözaltına alınan şüpheli tutuklandı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında sosyal medyadan Başak Demirtaş ile ilgili cinsiyetçi saldırıda bulunulmasına ilişkin gözaltına alınan Vedat M.’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

TUTUKLANDI

Adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Aslen Akyazılı olan Vedat M.’nin İstanbul’da yaşadığı paylaşımı yaptığı esnada Bursa’da olduğu, paylaşım sonrası gizlenmek için Sakarya’ya geldiği öğrenildi. Vedat M.’nin mahkeme götürülme anı ve sonrası savcılık kararıyla gizlilik içerisinde gerçekleşti. Vedat M., cezaevine gönderildi.

SUÇ İŞLEMEYE TEŞVİK

Vedat M.'nin emniyette ki sorgusunda paylaşımı yaptığını kabul ettiği öğrenildi. Vedat M. çıkarıldığı mahkemede TCK 214/1 maddesinde yer alan"Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silahlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik eden kişi, onbeş yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" .hükmü nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)