banner2

banner1

banner22

Vatandaşlara online kurs

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, "Evde Kal Bizimle Kal Sporda Kal" sloganı ile sosyal medya üzerinden evlerinde hareketsiz kalan vatandaşlara online kurs başlattı.

GÜNDEM 11.05.2020, 14:53 Editör: Ebru Bulut
Vatandaşlara online kurs
banner48

EVDE KAL BİZİMLE KAL SPORDA KAL"

Çin’in Wuhan kentinde başlayarak dünyayı tehdit eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından "Pandemi" olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla bir takım önlemler aldı. Koronavirüs  (Covid-19)  salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek,  sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltmak suretiyle sosyal izolasyonu tesis edebilmek adına vatandaşların evlerinde kalmaları hususunda gerekli düzenlemeler yapıldı. Durağan yaşamın insan sağlığı üzerine olan olumsuz etkilerine karşı, evlerinde hareketsiz kalan vatandaşların fiziksel etkinlik yapmaları amacıyla internet üzerinden çeşitli sportif aktiviteler ve sağlıklı yaşam kursları verilerek Pandemi sürecini bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı bir şekilde geçirmeleri hedefleniyor.

ONLİNE KURS

Buna göre "Evde Kal Bizimle Kal Sporda Kal" sloganları kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde çalışan kadrolu ve sözleşmeli antrenörler tarafından Pilates, Wushu, Ev Tipi Spor, Kor (core egzersizleri) antrenmanları ve karate antrenmanlarının yanı sıra Spor Psikolojisi konusunda internet üzerinden online kurs verilecek.

EVDE VERİMLİ ETKİNLİKLER

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; “Açılacak kursların; "başvurun antrenörünüz evinize gelsin" ve "evde kal bizimle kal sporda kal" sloganları kullanarak sosyal medya üzerinden vatandaşlarımıza, çeşitli sportif aktiviteler ve sağlıklı yaşam kursları verilerek evde geçirdikleri zamanlarını etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. Kursa Katılmak isteyen vatandaşlarımız Gençlik ve spor İl Müdürlüğü Sosyal Medya hesaplarını takip edebilir.

Sosyal Medya Hesapları:  Facebook, Twitter, Instagram, Youtube   / @sakaryagsim

İşte Sakarya Online Kurs Programı

11 Mayıs 2020 Pazartesi

Saat 13.30 Pilates (Özlem Er)

12 Mayıs 2020 Salı

Saat 14.00: Spor Psikolojisi (Ömer Seydaoğulları)

Saat 15.30: Wushu (Bilal Ercan)

13 Mayıs 2020 Çarşamba

Saat: 16.30 Ev Tipi Spor (Halis Coşkun)

14 Mayıs 2020 Perşembe

Saat 17:00 Kor (Core Egzersizleri) çalışmaları (Enes Kesler)

15 Mayıs 2020 Cuma

Saat 16.00 Spor Psikolojisi (Enes Cem Engin)

Saat 16.30 Karate (Bahar Yetimoğlu)

Yorumlar (0)