banner2

banner1

banner22

Vatandaşlar uyardı

Şehirde koronavirüs vaka sayıları artış göstermeye devam etmesiyle birlikte sokaklar ve mahalleler karantinaya alınmaya devam ediyor. Yaşanan vaka artışı nedeniyle çok yüksek risk grubunda yer alan Sakarya’da yaşayan vatandaşlar, “Lütfen kurallara uyalım, eski güzel günlerimize hızlıca kavuşalım” dedi.

GÜNDEM 02.03.2021, 17:43 Editör: Ebru Bulut
banner48

VATANDAŞLAR UYARIDA BULUNDU

Sakarya’da koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte Geyve İlçesine Bağlı Orhaniye Mahallesi Çakır Sokakta 33 kişinin yaşadığı 7 ev, Kaynarca’da ise 170 hanede 650 kişinin yaşadığı Ziahmet mahallesinde 23 kişide koronavirüse yakalanmasının ardından mahalle karantinaya alınmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı risk tablosunda Sakarya’nın çok yüksek risk grubunda yer alması nedeniyle kısıtlamalar ve yasaklar il genelinde devam ediyor. Kısıtlamaların ve yasakların son ermesini ve eski günlere dönmek isteyen vatandaşlar ise Sakaryalılara sosyal mesela, maske ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

“MUTLU GÜNLERİMİZE GERİ DÖNELİM”

Çark Caddesi’nde esnaflık yapan 32 yaşındaki Coşkun Susurluklu, “İşçi ve işletmeciler için bu bir problem fakat yapacak bir şeyimiz de yok. Çünkü hastalıklar çoğalmış. Sakarya kırmızı grubundaysa ve bunun da önüne geçemiyorsak, bizim kendimiz için yapmamız gereken şey mesafelere ve kurallara uymaktır. Disiplinli ve düzgün bir şekilde milletimizi, vatandaşımızı ve esnafımızı düşünüyorsak kurallara dikkatli bir şekilde uymamız gerekiyor. Çünkü herkes maddi olarak sorunlar yaşıyor. Esnaflar kiralarını ödeyemiyor, işçiler evine ekmek götüremiyor. Bu pozisyonda çalışamıyorlar çünkü iş yok, dükkanlar kapalı. Gerçekten Sakarya halkı olarak mesafemizi koruyup, maskemizi takıp, insanlar ile iç içe olmayıp, güzel ve tertipli bir şekilde kurallara uyalım. Hep birlikte geçmişteki mutlu günlerimize geri dönelim” dedi.

“3 KURALA DİKKAT EDELİM”

Sakarya’ da yaşayan Osman Karagüzel, “Elbette bazı tedbirler alınmalı. Mağduriyetler mutlaka olacaktır fakat Sakarya gibi çok yüksek risk grubunda yer alan illerde esnafı da mağdur etmeden şüphesiz daha farklı tedbirler alınması gerekiyor. Herkesin söylediği gibi vatandaş olarak bizim söyleyeceğimiz şey şudur; 3 kurala dikkat edelim. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle uyulması gerekiyor. Bunun dışında vatandaşlarımızın yapabileceği başka bir şey yok” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)