banner22

Vatandaşlar hayalleri için bilet alıyorlar

Büyük felaketlerin yaşandığı 2020 yılında bir sürpriz bekleyen vatandaşlar yılbaşında çekilişi yapılacak büyük ikramiye için Milli Piyango bileti almaya başladı. Ülkemizde yılbaşı geleneği haline gelen Milli Piyango’nun biletleri 19 Kasım’da satışa sunulurken vatandaşları büyük ikramiye heyecanı sardı.

GÜNDEM 18.12.2020, 15:10 Editör: Ebru Bulut
banner48

ONUR GÜDEN//ÖZEL HABER

BÜYÜK İKRAMİYE 100 MİLYON LİRA

Her sene yılbaşında çekilişi yapılan Milli Piyango ülkemizde gelenek haline geldi. Milli Piyango Online tarafından yılbaşı özel çekilişine sayılı günler kala, dev çekiliş için milyonlarca vatandaş nefesini tuttu. Milli Piyango Online'ın yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiye tutarı belli olduktan sonra biletlerin de satışa sunulmasıyla birlikte heyecan katlandı. Vatandaşlar her yıl düzenli olarak bilet alırken, büyük ikramiyenin kendilerine çıkması durumunda hayallerini gerçekleştirmek istiyor. Hayallerine ulaşmak isteyerek bilet alan ve ikramiye çıkan kişilere toplamda 563 milyon 400 bin TL'lik ikramiye dağıtılacak. Büyük ikramiye ise 100 milyon lira olarak açıklanırken, 2021 yılı için bilet fiyatları tam bilet 100 TL, yarım bilet 50 TL ve çeyrek bilet 25 TL olarak belirlendi. Bilet satıcıları ise, açıklanan rakam sonrası bu yıl da insanların hayallerine giden yolda köprü oluyor. Bilet satın alan vatandaşlar hemen büyük ikramiye ile yapacaklarını düşünmeye bile başladı. İş kurma, ev alma, iyi eğitim ve borç ödeme gibi hayallerini milli piyangoculara anlatan vatandaşlar, çekilişi merakla bekliyor.

“BARINAK AÇMAK İSTİYORUM”

Her yıl büyük ikramiye çekilişi için bilet alan Serap Coşkun, “Büyük ikramiye bana çıkarsa sokak hayvanları için barınak açmayı düşünüyorum. Hayvanlar ile ilgili kendi ilgilenebileceğim bir şeyler yapmak istiyorum” dedi.

banner84
“GELECEĞİM İÇİN HARCARIM”

Yılbaşında çekilecek olan büyük ikramiye için çeyrek bilet alan Mecit Aksoy, “100 milyon liralık büyük ikramiye ama ben çeyrek bilet aldım. Umarım bana çıkar, umudumu kaybetmemek için bileti aldım bekliyorum. Büyük ikramiyenin bana çıkacağını hiç düşünmediğim için hayalini bile kurmadım ama bana çıkarsa geleceğim için güzel şeyler yapmaya çalışırım. Denk gelirsem ve kendimi iyi hissedersem ortalama 2 yılda bir kere bilet alıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)