banner2

banner1

banner22

Valilikten sosyal mesafe uyarısı

Sakarya’da koronavirüs ile mücadele kapsamında asker uğurlamalarına Valilikten uyarı geldi. Yapılan basın açıklamasında asker uğurlaması gibi birçok cemiyet faaliyetlerinde sosyal mesafe ve maske kullanımına uyulması gerektiği belirtildi.

GÜNDEM 03.06.2020, 19:48 Editör: Ebru Bulut
Valilikten sosyal mesafe uyarısı
banner48

SOSYAL MESAFE VE MASKE KULLANIMI UYARISI

Sakarya Valiliği, koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında asker uğurlama ve cemiyetler hakkında basın açıklaması yayınladı. Valilikten yapılan açıklamada virüs doğrultusunda alınan tedbirlerin devam getirilmesi ve asker uğurlama, cemiyet gibi faaliyetlerde sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde;

“Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında daha önce alınan tedbirlerde olduğu gibi, normalleşme sürecinde de kalabalık katılımlarda alınacak önlemler doğrultusunda asker uğurlaması gibi birçok cemiyet faaliyetlerinde sosyal mesafe ve maske kullanımına uyulması gerekmektedir. Aksi takdirde bizim için çok önemli olan bu hadisede bir kişinin bile virüs bakımından taşıyıcı olması onlarca kişiye temasta bulunması ile kötü sonuçlar doğurabilir. Bilinçli davranarak sosyal mesafe kuralına uyup, maske kullanarak mümkün oldukça temastan kaçınmak virüsün yayılmasını engellemektedir. Bu basit kurallar, hem kendi sağlığımızı, hem de toplum sağlığını korumak için büyük önem taşımaktadır. Asker uğurlaması ve cemiyet faaliyetlerine katılan vatandaşlarımızı, olası virüs bulaşımını düşünerek sosyal mesafe ve maske kullanımı açısından duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar (0)