banner2

banner1

banner22

Vali Kaldırım’dan Ramazan Bayramı mesajı

Vali Çetin Oktay Kaldırım Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında bu yıl da Ramazan Bayramının koronavirüs gölgesinde geçtiğini belirterek vatandaşlara tedbirlere uymaları hakkında hassasiyet çağrısı yaptı.

GÜNDEM 12.05.2021, 14:03 Editör: Ebru Bulut
Vali Kaldırım’dan Ramazan Bayramı mesajı
banner48

Vali Çetin Oktay Kaldırım Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mübarek Ramazan Ayının ardından bayram gününün gelmesinin sevinci içerisinde olduklarını ancak geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramının koronavirüs gölgesinde geçtiği için bir yanlarının da buruk olduğunu belirten Vali Kaldırım, sevdiklerimizle ilerde güzel bayramlar geçirmek için bu bayramda fedakarlık yaparak evlerde kalmamız gerektiğini vurguladı.

TEDBİRLERE UYALIM

Vali Kaldırım; “Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle sevdiklerimize ve yakınlarımıza herhangi bir sağlık problemi yaşatmama adına bu dönemde bir araya gelemiyoruz. Bu salgından bir an önce kurtulmak ve etkilerini ortadan kaldırmak için yapılan çalışmaların başarıya ulaşması adına alınan kararlar doğrultusunda içinde bulunduğumuz bir tam kapanma süreci yaşamaktayız. Her birimiz önce ailemizin sonra da içinde bulunduğumuz toplum ve aziz milletimizin geleceği açısından üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle hareket ederek bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu süreci hep birlikte başarıyla atlatacağımıza yürekten inanıyorum. İleriki günlerin ve ayların daha sağlıklı ve huzurlu geçmesi, ailemiz, yakınlarımız ve tüm halkımızın sağlığı ve geleceği açısından Devletimizin almış olduğu tedbiri kararlara hepimizin hassasiyetle riayet etmesi büyük önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

UYARIDA BULUNDU

Bayramlarda evlerde kalınması ve toplu ev ziyaretlerinin yapılmaması hakkında vatandaşlara uyarılarda bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım; “Bu minvalde Kıymetli Halkımızdan yine; Hastalık bulaştırmanın, ciddi bir hak ihlali, dini sorumluluk ve kul hakkına girmek olduğunun da bilincinde olarak, Peygamber Efendimizin (S.A.V) salgın dönemlerinde evlerinizde kalın tavsiyesine uyarak bu özel günlerde de ev ziyaretleri yapmama, misafir kabul etmeme ve özellikle cenazeler sonrası taziye, mevlid gibi bir araya gelmelerin ertelenmesi konusunda hassasiyet bekliyorum. İçinde bulunduğumuz mübarek günlerin, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa büyük bir huzur getirmesini ve bu vesile ile dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların da sona ermesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının milletimize ve aziz hemşehrilerime sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, şehit yakınları ve gazilerimiz başta olmak üzere tüm kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarımızın Ramazan Bayramı'nı en kalbi dileklerimle kutlar sevgi ve selamlarımı sunarım” dedi.

Yorumlar (1)
Nejat Demirsoy 1 ay önce
OburDıger bayramları böyle yönetilmeye devam ederseniz görmemiz mümkün değil, hep fedakârlık vatandaştan yonetenller lebalep her şeye devam etsin.Virusle anlaşmaları var şu anlaşmaya vatandaşları da dahil etselerde nefretten bir kurtulsak