banner2

banner1

banner22

Vali Kaldırım fındık işçilerini dinledi

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kocaali Gümüşoluk'ta Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelerek fındık toplayan işçilerin sorunlarını dinledi.

GÜNDEM 06.09.2020, 17:50 Editör: Aysima Kortak
Vali Kaldırım fındık işçilerini dinledi
banner48

Kocaali'de fındık işçilerine yönelik gerçekleşen olayların ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilçeye gitti. Gümüşoluk Köyü'nü ziyaret eden Vali Kaldırım, fındık işçilerinin sorunlarını dinledi. İşçilerle birlikte fındık toplayan Vali Kaldırım, “ Sakarya, dokusu, kimliği, hoşgörüsü, sağlam kodları, misafirperverliği, huzuru, gönül zenginliği ile farklı coğrafya ve kesimlerden insanların uyum ve güven içinde yaşadığı muhteşem bir şehirdir” dedi. Vali Kaldırım, daha sonra köylülerle bir araya geldi.

BİZ HEP BİRİZ, BERABERİZ, KARDEŞİZ

Vali Kaldırım sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere de yer verdi;  “Batman’dan fındık hasadı için 30 yıldır İlimize gelen Dayıbaşı Mustafa Bey’in söylediği gibi; “Biz hep biriz, beraberiz, kardeşiz” Eşimle birlikte Diyarbakır, Batman, Mardin ve Adana’dan fındık hasadı için gelen işçi kardeşlerimizi ziyaret ederek onlarla birlikte fındık topladık.”


Yorumlar (0)