banner2

banner1

banner22

Vali Kaldırım'dan özel açıklamalar

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yaklaşan fındık sezonu öncesi alınan önlemleri ve atılacak adımları Haberlisin.coma'a anlattı. Vali Kaldırım, fındık işçilerinin aşılanması için çalışma başlatılacağını belirtti.

GÜNDEM 26.07.2021, 18:31 Editör: Nisa Çoban
Vali Kaldırım'dan özel açıklamalar
banner48

Kurban Bayramı süresince Türkiye genelinde sayısı artan koronavirüs vakaları nedeniyle ülke genelinde sert tedbirlerin yeniden geleceği öngörülürken, Vali Çetin Oktay Kaldırım; Marmara Bölgesinde nüfusa oranla vaka sayısı her gün artış gösteren Sakarya ile ilgili alınacak önlemleri Haberlisin.com’a anlattı. Ülke genelinde alınacak önlemlere tam anlamıyla uyulacağının altını çizen Vali Kaldırım, şehir genelinde ise karantinaların devam ettiğini ve önlemlerin esnetilmediğini belirtti.

FINDIKÇILARI RAHATLATAN MÜJDE
Öte yandan yaklaşan fındık sezonu öncesi hem fındık toplayan işçilere hem de yer sahiplerine müjdeli bir haber veren Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Yaklaşan fındık sezonu öncesinde önlemlerimizi alacağız. Yoğunluk olan bölgelerimizi takip edeceğiz ve fındık toplamak için şehrimize gelen işçilerin kalacağı yerlerin hijyenik olmasına dikkat edeceğiz. Ayrıca işçilerin şehre gelmesiyle birlikte aşılanmaları için çalışma başlatacağız. Şehre gelen işçilere koronavirüs aşısı yaptıracağız” ifadelerini kullandı.


“KARASU’DA VAKALAR İZLENECEK”
Özellikle tatilcilerin akınına uğrayan Karasu’nun Kurban Bayramı tatilinin bitmesinin ardından takibe alınacağı ve vaka artışlarının izlenerek gerekli önlemlerin kısa sürede alınacağını belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Özellikle yoğunluk yaşanan Karasu bölgemiz takip edilecek. Zaten il genelinde gerekli önlemleri ivedilikle alıyoruz, ev ve sokaklarda hatta bazı mahallelerde karantinalarımız oldu. Şuan hali hazırda bir köyümüz karantinada, tabi ki önlemler devam edecek. Şehir genelinde vaka sayılarını azaltmak için ne gerekiyorsa yapacağız, ülke genelinde alınacak tedbirlere de uyacağız. Hedefimiz vaka sayılarını sıfıra indirebilmek” dedi.

GÜNLÜK VAKA SAYISI KAÇ?
Ayrıca Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi tarafından ulaşılan bilgilere göre; Sakarya’da günlük vaka sayısı 120’ye dayanmış durumda. Kurban Bayramı tatili sırasında artış gösteren vaka sayılarıyla ilgili olarak karantinaların arttığı öğrenilirken filyasyon ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü ve tatilden dönenlerinde vaka sayılarında artışa neden olabileceği öğrenildi. Vatandaşları uyaran yetkililer, aşılanmış olsalar dahi virüs bulaşma riskinin bulunduğunu bu yüzden herkesin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyması gerektiğini belirtti.

Yorumlar (0)