banner2

banner1

banner22

Vali Kaldırım'dan Miraç Kandilli mesajı

Vali Çetin Oktay Kaldırım yayınladığı Miraç Kandilli mesajında Sakaryalılardan özellikle ev oturmalarına son vermelerini istedi.

GÜNDEM 10.03.2021, 19:16 Editör: Serenay Yaşar
Vali Kaldırım'dan Miraç Kandilli mesajı
banner48

Vali Çetin Oktay Kaldırım, yayınladığı Miraç Kandili mesajında Sakaryalılardan ev ziyaretlerini sonlandırmalarını rica etti. Vali Kaldırım, “Miraç Kandili, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede Mescid-i Aksa’dan Sidretü’l Münteha olarak tesniye edilen en yüce makama yükselişini temsil etmektedir. Peygamber Efendimizin (S.A.V.) şahsında insanlığa sunulmuş kutlu bir seyahatin sembolü olan feyzi bol bu gece, Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütufla dolu müstesna bir zaman dilimidir” dedi.

“ VİRÜS MAALESEF KAPALI ORTAMLARDA ÇOK HIZLI BULAŞIYOR”

Ülkemizde olduğu gibi il olarak da, salgınla yoğun bir şekilde mücadele ettiklerini vurgulayan Vali Kaldırım, “ Virüs maalesef kapalı ortamlarda çok hızlı bulaşıyor. Salgını hayatımızdan çıkarmak için tüm kural ve tedbirlere titizlikle uyumalıyız. Bu nedenle Sakarya ilimizde salgının en hızlı yayılma nedeni olan ev ziyaretleri, hangi nedenle olursa olsun evlerde ve kapalı mekanlarda bir araya gelmeleri sonlandırıp, zaten yasak olan taziye, mevlit gibi faaliyetlere de bir an önce son vermemiz gerekiyor. Hastalık bulaştırmanın, ciddi bir hak ihlali, dini sorumluluk ve kul hakkına girmek olduğunun da bilincinde olarak, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) salgın dönemlerinde evlerinizde kalın tavsiyesine uyarak ev ziyaretleri yapmama, misafir kabul etmeme ve özellikle cenazeler sonrası taziye, mevlit gibi bir araya gelmelerin yapılmaması konusunda Sakaryalı hemşehrilerimden özel hassasiyet bekliyorum. Özellikle önümüzdeki 15 günün, salgının etkisinin azaltılması için çok önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Tüm vatandaşlarımızdan bir seferberlik halinde kurallara tam uymalarını, hep birlikte el ele vererek en kısa zamanda kırmızıdan maviye dönme konusunda üstün gayretlerini beklediğimi ifade etmek istiyorum” ifadelerini yayınladığı mesajında  kullandı .

Yorumlar (0)