banner2

banner1

banner22

Vaka sayıları pik yaptı

Sakarya’da geçen aylarda yavaşlamaya başlayan koronavirüs salgını, geçtiğimiz tekrar ‘pik’ yaptı. Günlük vakalar 3 haneli sayılara düşmesinden sonra yeniden bin 400 sınırına dayandı

GÜNDEM 11.12.2020, 14:02 Editör: Ebru Bulut
Vaka sayıları pik yaptı
banner48

GÜNLÜK VAKA BİN 400’E DAYANDI

Sakarya'da uzmanlar vakaların 3 haneli sayılara düşmesinden sonra yeniden 1400 sınırına dayandı. Uzmanlar ise yaşanan bu artışın kişisel buluşmalar ve yasak görüşmeler olduğunu belirtti. Türkiye genelinde yeniden yükselişe geçen koronavirüs salgınının en yüksek seviyelere ulaştığı illerden biri olan Sakarya’da her gün yaklaşık 5 bin kişiye korona testi yapılıyor. Test yapılan kişilerden ortalama bin 300 ila bin 400'ü pozitif çıkıyor.

EN BÜYÜK ETMEN TOPLU BULUŞMA

Öte yandan şehirde günlük vefat sayısı son yılların rekorunu kırarken şehirde pozitif vaka sayıları ise yeniden tırmanışa geçerek 1400’lere dayandı. Ticaret yapılan tüm fabrika, iş yeri ve işletmelerde virüs tedbirleri en üst seviyeye alınırken uzmanlar, 1 ay öncesine kadar vakaların genelde toplu çalışılan, ticaret yapılan mekanlar ve kamu kurumlarında hızlı yayıldığı yönünde bir kanı varsa da son günlerdeki vaka artışının büyük sebebi ise şehirdeki bireysel buluşmalar ve yasak görüşmeler olduğunu belirtiliyor. Kısa sürede yaşanan artış korku yaratırken yetkililer vatandaşları maske ve sosyal mesafe konusunda uyardı.

Yorumlar (0)