banner22

Vaka sayıları düşüyor

Koronavirüs salgının son pik döneminde günlük 1700’lere dayanan vaka sayıları alınan kararlar sonrasında günlük 400’lere kadar gerilerken yetkililer vatandaşlara kurallara uyma konusunda çağrıda bulunarak ‘rehavete kapılmamak şart’ dedi...

GÜNDEM 25.12.2020, 14:11 Editör: Ebru Bulut
Vaka sayıları düşüyor
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

VAKA SAYILARI 400’E DÜŞTÜ

banner84
Sakarya genelinde günlük koronavirüs testi sayısı 1800’lere kadar gerilerken vaka sayıları ise günlük 400’lere kadar düştü. Pik döneminin ardından getirilen sıkı kararların sayıların düşmesinde etkili olduğu belirtilirken yetkililer vatandaşları kurallara riayet ederek rehavete kapılmadan bu süreci sürdürmelerini konusunda uyardı. Karantina sürecinin ilk günlerinden beri en fazla karantina sayısına sahip olan Adapazarı İlçesinde ise hem pozitif hastalar hem de temaslılardan oluşan karantina sayısı ise 300’den aşağıya düştü.

İŞTE İLK 5 İLÇE!

Koronavirüs nedeniyle hastanelerde tedavi gören hastaların dışında evlerinde karantina altında olan pozitif vakalar ve bu kişilerle temaslı olduğu tespit edilen kişiler, yalnızca 1 haftalık süreçte yarı yarıya düşerken bu sayı Adapazarı’nda 300’den aşağıya indi. Bu sayı Serdivan’da 150’nin, Akyazı’da 95’in, Hendek’te 90’ın ve Erenler’de ise 80’in altına indi. Son sayılardaki sert düşüş vatandaşların kurallara uyma oranının arttığını gösterirken Sakarya Valiliği tarafından alınan kararların uygulanması konusundaki kararlılığını da gözler önüne serdi.

Yorumlar (0)