banner2

banner1

banner22

Vaka sayıları artınca karar alındı

Kafe ve restoranların açık olduğu Eskişehir’de otel kaydı ile eğlence yapılmasının önüne geçebilmek için ikamet adresi Eskişehir olanlara 5 gün otelde kalma zorunluluğu getirildi. Sakarya’da otellerin benzer yöntemle müşteri ağırladıkları iddia ediliyordu. Eskişehir’de alınan karar sonrası gözler Sakarya İl Hıfzıssıhha Kuruluna çevrildi

GÜNDEM 26.03.2021, 11:51 Editör: Gizem Demirsoy
Vaka sayıları artınca karar alındı
banner48

VAKALAR KATLANINCA

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, artan koronavirüs vakalarının ardından alınan yeni tedbirleri açıkladı. Kurul, eğitim kurumlarında PCR testi pozitif çıkan vaka tespit edilmesi halinde eğitimin 14 gün süreyle online olarak yapılmasına karar verdi. Kararda, “Okul, özel eğitim kursu, atölye, halk eğitim kursu, özel öğretim kursu, sürücü kursu gibi eğitim kurumlarında PCR testi pozitif olan vaka tespit edilmesi halinde, vakanın aile ve okul çevresi ile temas durumu, maske kullanımı, sosyal mesafe uyumu ve benzeri yayılım oluşacağı kanaatine varılması durumunda, eğitim kurumunun tüm birimlerinin 14 gün süre ile online eğitim faaliyetlerine geçmesine karar verildi” denildi.

OTELDE EN AZ 5 GÜN KALMA ŞARTI

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, otellerde tek gecelik kayıt yaptırılarak eğlence yapılmasını önlemek için de ikameti Eskişehir’de olanlara en az 5 gün otelde kalma şartı getirdi. Uygulama, kent merkezi ile Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerindeki otellerde geçerli olacak.

SAKARYA’DA KAFE-RESTORANLAR KAPALI

Sakarya’da faaliyet gösteren birçok otel, konaklama kaydıyla restoranlarda hizmet verdiği ileri sürülüyordu. Sakarya’da da vaka sayılarında ki artışla birlikte gözler Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulu’na çevrildi. Kafe-restoranlar kapalıyken otellerin konaklama kaydı yaparak misafir ağırlamasının önüne geçilip geçilmeyeceği merak konusu oldu.

Yorumlar (0)