banner2

banner1

banner22

Uygun şartlar oluşmadı

Sakarya’nın sağlıkta yükünü çeken SAÜEAH’ın başhekimi olmasına kesin gözüyle bakılan Davut Ceylan sosyal medya hesabından uygun şartların oluşmadığını ve görevi kabul etmediğini duyurdu. Ceylan’ın paylaşımından sonra herkes ‘Başhekim kim olacak? sorusuna cevap aramaya başladı.

GÜNDEM 19.07.2020, 12:31 Editör: Ebru Bulut
Uygun şartlar oluşmadı
banner48

PRENSİPTE ANLAŞMAYA VARILMIŞTI

İl Sağlık Müdürü olarak Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün 2 yıl daha görevde kalacağının kesinleşmesiyle birlikte gözler Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekiminin kim olacağına çevrilmişti. Prof. Dr. Mehmet Akif Çakar’ın istifasının ardından Davut Ceylan’ın başhekimliği üzerinde prensip anlaşmasına varılmıştı. Beyin Cerrahı Doç. Dr. Davut Ceylan bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla görevi kabul etmediğini ve yeni oluşacak yönetime başarı dileklerini paylaştı.

Davut Ceylan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle; 

"Değerli Dostlar; Başhekimlik için ismimin geçtiği günden sonra ismim üzerinde büyük oranda konsensus oluşmasından mutluluk duydum. Daha önce 2 kez reddettiğim başhekimlik için “prensip olarak evet” dedim. Ancak devam eden görüşmelerimde uygun şartlar oluşmadığı için süreç OLUMSUZ sonuçlandı. Arayıp iyi dileklerini veya eleştirilerini benimle paylaşan herkese teşekkür ederim. Oluşacak yeni yönetime başarılar dilerim. Doç. Dr. Davut Ceylan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın sebebinin, başhekim yardımcıları ve hastane yöneticileri üzerinde konsensus sağlanamaması olduğu öğrenildi. Sakarya’nın sağlık yükünü taşıyan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni başhekimin kim olacağı ise henüz netlik kazanmadı."

Yorumlar (0)