banner2

banner1

banner22

Üstün’ün evi neden kurşunlandı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, eski AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün evini kurşunlayan Sezgin A.'nın Emniyet Müdürlüğü'nde ve Savcılıkta verdiği ifadesinde, olayın bir alacak meselesinden kaynaklandığını söylediği öğrenildi.

GÜNDEM 09.12.2020, 20:44 Editör: Gizem Demirsoy
Üstün’ün evi neden kurşunlandı
banner48

DAVUTOĞLU VE ÜSTÜN “KORKMUYORUZ” DEDİ

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün evinin kurşunlanması olayı ülke gündemine yerleşirken Sezgin A.’nın ifadesinin detaylarına T.54 ulaştı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Davutoğlu'nun sosyal medya hesabından “Genel Başkan Yardımcımız sayın Ayhan Sefer Üstün'ün evine kurşun sıkanlar ve sıktıranlar bilsinler ki, bizi yolumuzdan döndüremezler. Hukuk reformu diyenler önce çetelere karşı kamu düzenini korumalılar! Bu hain saldırının takipçisiyiz!” açıklaması yaparken Üstün de bu paylaşımı “ Evet korkmuyoruz” diyerek paylaşmıştı. Saldırgan S.A ise sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

SALDIRGAN OLAYI DETAYLARIYLA ANLATTI

 Sezgin A.'nın yakın çevresinden Emniyet Müdürlüğü'nde ve Savcılıkta verdiği ifadenin ayrıntılarına ulaştı. S.A ifadesinde olayı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün kayınbiraderi C.S'den olan alacakları nedeniyle gerçekleştirdiğini anlattı. S.A olayı anlatırken özetle şunları söyledi: Benim arkadaşım ve ortağım olan M.K ile Ayhan Bey'in kayınbiraderi C.S'nin Kaynarca ilçesinde beton santrali vardı. Bu beton santrali üzerinden kredi almayı hedeflerken Ayhan Bey milletvekili olduğu için C.S “ Santrali benim üzerime yapalım. Daha kolay kredi alırız” dedi. Ve santrali üzerine aldı. Ancak kredi alamadan işler kötüye gitti ve santrali satıp parasını ödemedi. Bu santralden dolayı benim de C.S'den alacağım vardı.

DAHA ÖNCE O EVDE KONUŞTUK

M.K ve ben defalarca C.S.'yi arayarak alacaklarımızı istedik. Birkaç kez Ayhan Sefer Bey'in evinde bir araya gelerek bu konuyu konuştuk. Ayhan Bey de oradaydı. C.S bize her seferinde borcunu ödeyeceğini söylüyordu. Sonra İstanbul'a gitti. İzini kaybettirdi. Bulduğumuzda bize telefonla hakaretler etmeye başladı. Biz her seferinde alttan alıp güzellikle alacağımızı istediğimizde o bize “ elinizden geleni yapın” diyerek küfretti. Olaydan bir kaç gün önce yine konuştuk. Bize” Benim eniştem var. Bir şey yapamazsınız” diye başlayan kaba sözler söyledi.

'ENİŞTEMİN EVİNDEYİM' DEDİ ÇAĞIRDI

Biz yine sabrettik. Olay günü M.K ile Gölkent'e ölçü olmaya gitmiştik. İşimiz bitince tekrar aradım. “ Eniştemin evimdeyim, gelin” dedi. 10 dakika sonra biz yola çıkınca aradığımda “ Ben ayrıldım. Borcumu da ödemiyorum” dedi. Ayhan Bey'in evinin önüne gelince M.K'ya beni orada indirmesini istedim. Arabanın arkasındaki av tüfeğimi aldım. . M.K bana “ Sakın kötü bir şey yapma” diye tembihledi. Tüfeği önce bahçede bir köşeye koydum. Daha sonra “ Ayhan Bey, Cem Bey” diye bağırdım. Üst kat pencerenin ışığı yandı ve perde aralandı. Ben tekrar seslendim. Cevap gelmeyince sinirlendim ve tüfeği alarak ateş ettim. Sonra evin önünde polislerin gelmesini bekledim ve geldiklerinde teslim oldum. Olay tümüyle bir alacak meselesidir. Siyasi yönü yoktur. Ayhan Bey'in kendisiyle de bir sorunum yoktur.

Yorumlar (0)