banner2

banner1

banner22

"Üniversiteden ilişiği kesilmelidir"

Üniversitelere "fuhuş evleri" diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'na tepkiler giderek artarken bir tepki de Türk Kadınlar Birliği'nden geldi. Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, skandal yaratan sözlere tepki göstererek, yönetimden Sofuoğlu'nun üniversite ile ilişiğinin kesilmesini beklediklerini söyledi.

GÜNDEM 17.12.2020, 09:14 Editör: Gizem Demirsoy
"Üniversiteden ilişiği kesilmelidir"
banner48

İLİŞİĞİ KESİLMELİDİR

Kadınlara yapmış olduğu hakareti kabul etmediklerini söyleyen TKB Başkan Tevhide Yağan, "Türk kadınlar Birliği olarak Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun kadınlara yapmış olduğu hakareti kabul etmiyoruz. Yönetimden beklediğimiz bu kişinin üniversite ile ilişiğinin kesilmesidir" dedi.

AÇIK ÇAĞRIMIZDIR

SAÜ yönetimine çağrıda bulunan Başkan Yağan, "Sakarya üniversitesi yönetimini ne açık çağrıdır. Türk kadınlar Birliği olarak Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun kadınlara yapmış olduğu hakareti kabul etmiyoruz. Kendisini bir akademisyen olarak da kabul etmiyoruz. Gerçek bilim adamları olarak yönetimden beklediğimiz bu kişinin üniversite ile ilişiğinin kesilmesidir. Üniversitedeki kadın akademisyenleri de duyarlı olup tepki vermeye çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)