banner2

banner1

banner22

Umutlar tükeniyor

Ferizli İlçesi’nde ki Akgöl’de sandallarının alabora olması sonucu üç genç göle düşmüşlerdi. Gençlerden Mustafa ilk anda kurtarılmış ve hastanede tedavi altına alınmıştı. Ekipler Ahmetcan’ın cansız bedenine ulaşmıştı. Gölde kaybolan Hasan Yıldırım’ı arama çalışmaları devam ediyor

GÜNDEM 01.12.2019, 12:46 Editör: Ebru Bulut
Umutlar tükeniyor
banner48

Ferizli’nin Bakırlı İlçesi’nden üç genç balık tutmak için sandalla Akgöl’e açılmışlardı. Gençlerin sandalı alabora olarak devrilmişti. Mustafa isimli genç olayın hemen ardından çevredekiler tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırılmıştı. Ekipler dün gün boyunca Ahmet can Duman ve Hasan yıldırım’ı bulmak için seferber olmuştu. Akşam saatlerinde ekipler Ahmet Can Duman’ın cansız bedenine ulaşmıştı. AFAD, Kocaeli Deniz Polisi ve SAKDER tarafından yapılan aramalarda Hasan Yıldırım’a ulaşılamamıştı.

Dün gece 20.30 sularında aramayı sonlandıran ekipler bugün yeniden çalışma başlattı. Hasan Yıldırım’ı bulabilmek için Deniz Polisi tüple dalarak gölün altında, AFAD, SAKDER ve mahalle sakinleri ise su yüzeyinde bir iz bulabilmek için yağışlı havada arama faaliyetlerini sürdürüyor. Ekipler gölde dün kaybolan Hasan’ı bulmak için uğraş verirken yağış ve yükselen su seviyesi nedeniyle zorluk yaşıyor.

AFAD, Deniz Polisi ve gönüllülerden oluşan SAKDER’in gün boyu zorlu koşullarda Hasan Yıldırım’ı arama çalışmalarını sürdürecekler. Öte yandan gölde hayatını kaybeden Ahmet Can Duman cenazesinin Bakırlı Mahallesi’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağı açıklandı.

Yorumlar (0)