banner2

banner1

banner22

‘’Ülkeyi kötü yönetiyorsunuz, dış mihraklara gerek kalmıyor’’

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, ülkenin liyakatsiz, komplocu ellerde heba edildiğini ve ülkeyi yönetemeyen iktidarın, suçu hep dış mihraklara attığını belirterek, “Sizin bu kötü yönetiminiz varken dış mihraklara gerek kalmıyor.” dedi.

GÜNDEM 13.09.2020, 12:57
‘’Ülkeyi kötü yönetiyorsunuz, dış mihraklara gerek kalmıyor’’
banner48

Serbes, yaptığı açıklamada, Türkiye’de kişi başına düşen milli gelirin 15 yıl öncesine, 2006 yılı seviyesine gerilediğini söyledi. Bu durumun bile başlı başına iktidarın ülkeyi ne kadar kötü yönettiğinin bir işareti olduğunu vurgulayan Serbes, “2017 yıl sonunda dünyada 72. sırada olduğumuz kişi başı milli gelirde, 2020’de yaklaşık 20 sıra daha gerileyerek 90. sıraya düşeceğiz. Bu çok vahim bir tablo.” diye konuştu.

‘’FAİZDEN HİZMET EKONOMİSİNE GEÇMİŞLER, MİLLETE YANSIMASI YOK’’

Bütün bu olumsuz gelişmelere rağmen ekonomi bakanının, başka bir hayal dünyasında olduğunu dile getiren Serbes, “Faiz ekonomisinden hizmet ekonomisine geçmişiz meğer haberimiz yokmuş. Bakan, ‘topladığımız her 100 liranın yüzde 85’ini sağlık, eğitim gibi toplumun refahına harcıyoruz’ diyor. Gerçekten öyle mi? Madem her 100 liralık verginin 85’i millete harcanıyor, millet bunu niye hissedemiyor?” sorusunu yöneltti.

‘’ZATEN DIŞ MİHRAKLARLA EL ELE VERMİŞİNİZ , FATURASINI MİLLET ÖDÜYOR’’

Serbes, iktidarın ekonomiyi batırmak için elinden geleni yaptığını dile getirerek, bunu yaparken de zaten dış mihraklarla gerek kalmadığını savundu. 2019’dan beri 60 milyar doları yabancılara, yani iktidarın deyimiyle dış mihraklara satıldığını hatırlatan Serbes, “Dış mihraklar Türkiye’den çıkarken de milletin alın teriyle biriktirdiği dövizi en ucuz şekilde alıp gitmişler. Bunların hesabını kim verecek? Bu iktidar hesap vermem diyor. Çünkü ‘sorumlu biz değiliz, dış mihraklar yapıyor’ bunları diyorlar. Bizim korkumuz bu iktidarın çıkıp bir gün ‘bizim bir günahımız yok, ne yapalım, bu dış mihraklar ekonomimizi çok kötü yönetiyor, ülkeyi çok kötü yönetiyor’ demesidir. Emin olun derseler şaşırmayın. Aslında yıllardır zaten bunu söylüyorlar. Bütün beceriksizliklerinin faturasını gizli güçlere kesiyorlar. Bütün yolsuzlukların faturasını karanlık odaklara kesiyorlar. Bütün yetersizliklerinin faturasını dış mihraklara kesiyorlar. Ama bütün bu faturaları millet ödüyor, ödemek zorunda kalacak. Ülke liyakatsiz, komplocu ellerde heba ediliyor.”

‘’MİLLET MİLLET DİYORLARDI, HER ŞEY MİLLETE LÜKS OLDU’’

Artık modern dünyada, hayatın akışı içerisinde sıradan birer unsur olan araba, cep telefonu, bilgisayarın Türkiye’de birer lüks ve servet ürünü haline geldiğine dikkat çeken Serbes, açıklamasını şöyle şu cümlelerle sonlandırdı: “Biraz yeni bir arabaya binmek isteyen bir vatandaş akıl almaz rakamları gözden çıkarmak zorundadır. Çocuğuna düzgün bir bilgisayar almak isteyen bir aile kara kara düşünmek zorundadır. Çocuğuna makul bir cep telefonu almak için kendi halinde bir ailenin bir yıl boyunca tasarruf etmesi gerekmektedir. Bu iktidarın hayal ettiği Türkiye içine kapanmış, asgari yaşam kalitesinin bile lüks olarak görüldüğü bir Türkiye’dir.”

Yorumlar (0)