banner2

banner1

banner22

Uğur Coşkun, kardiyoloji profesörü oldu

Sakarya Gazetesi'nde “15 yaşında Tıp Fakültesini kazandı” başlıklı haberde Ali Dilmen Lisesi'nden mezun olan Uğur Coşkun, kardiyoloji profesörü oldu.

GÜNDEM 13.06.2020, 21:33 Editör: Aysima Kortak
Uğur Coşkun, kardiyoloji profesörü oldu
banner48

20 Ağustos 1984 tarihli Sakarya Gazetesi'nde “15 yaşında Tıp Fakültesini kazandı” başlıklı haberde Ali Dilmen Lisesi'nden mezun olan Uğur Coşkun'un 15 yaşında olmasına rağmen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin kazanmasının herkesi şaşırttığı belirtilmişti. Hendek Soğuksu Köyü'nde doğan ve ilkokulu burada okuduktan sonra eğitimine Adapazarı'na devam eden Uğur Coşkun Ali Dilmen Lisesi'nden mezun oldu.

PROFESÖR UNVANINI ALDI

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra mecburi hizmetini Mardin Ömerli Beşikkaya Köyü Sağlık Ocağında tamamlayan Coşkun, SSK İstanbul Eğitim Hastanesi'nde iç hastalıkları uzmanı oldu.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsünde kardiyoloji uzmanlık eğitimi aldı. Birçok hastanede kardiyoloji uzmanı ve doçenti olarak görev yapan Uğur Coşkun Şubat 2020'da Profesör unvanı aldı. Prof. Dr. Uğur Coşkun, Girne Üniversitesi Dr. Suat Günsel Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalında girişimsel kardiyolog ve klinik kardiyolog olarak çalışıyor. Ailesi Hendek Soğuksu Köyü'nde ikamet eden Prof. Dr. Uğur Coşkun, Sakarya'da oldukça tanınan ve sevilen bir isim.

Yorumlar (0)