banner2

banner1

banner22

Üç kurum ödeme yapacak

Kocaali ve Akyazı’da etkili olan sel ve taşkınlar için hasar tespit çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Bir kişinin hayatını kaybettiği sel Akyazı’da 40 milyon civarında hasar verirken Kocaali’de zararın boyutu 10 milyon.

GÜNDEM 13.07.2021, 18:52 Editör: Aysima Kortak
Üç kurum ödeme yapacak
banner48

EV VE İŞYERLERİ TESPİT EDİLDİ

Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan sel felaketinin faturası çok ağır. Önce Kocaali’de ardından da Akyazı’da meydana gelen sel ve taşkınların ardından hasar tespit çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Ev ve iş yerlerinde meydana gelen hasarın tespit edildiği, yol, köprü ve menfezlerde meydana gelen hasarında büyük oranda tespit edildiği öğrenildi. Kamu görevlilerinin yaptığı hasar tespiti çalışmalarında ortaya çıkan rakam sel ve taşkınların boyutunu bir kez daha ortaya koydu. Akyazı ve Kocaali’de ev, işyerlerinde meydana gelen su baskınları ile belediye alt yapılarının maliyeti 50 milyona ulaştı.

EKİLİ ALANLARDA OLUŞAN ZARAR

Kocaali ve Akyazı’da alt yapı, yol, köprülerde oluşan hasarın boyutu 50 milyona ulaşırken ekili alanlarda oluşan hasarı tespit çalışmaları sürüyor. Edinilen bilgilere göre tüm hasar tespit çalışmaları tamamlandığında zararın 60 milyon civarına ulaşması bekleniyor.

ÜÇ KURUM DESTEK OLACAK

Sakarya’da selden zarar gören bölgelerde bakım-onarım çalışmaları için AFAD, Aile Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’ndan kaynak gelmesi bekleniyor. Ekipler çalışmalarını tamamladıklarında oluşturulacak dosya AFAD, Aile Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığına iletilecek. Üç kurumdan gelecek ödenekle sel nedeniyle oluşacak hasar onarılacak.

Yorumlar (0)