banner2

banner1

banner22

TYB Sakarya'dan Narin'e ziyaret

Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi yönetimi, 10 gün önce göreve başlayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Dairesi Başkanı Resul Narin'i ziyaret ederek 'hayırlı olsun' dileklerini iletti.

GÜNDEM 02.06.2020, 13:36 Editör: Ebru Bulut
TYB Sakarya'dan Narin'e ziyaret
banner48

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

1 Nisan 2009 tarihinde kurulan ve 36 üyesiyle ilimizdeki en büyük yazar kuruluşu olan TYB Sakarya Şubesinin başkanı Prof. Dr. Hasan Sağlam, şube ikinci başkanı Dr. Mehmet Özdemir ve şube kurucu / ilk dönem başkanı Fahri Tuna'dan oluşan TYB heyetinin ziyaretinden memnun olan daire başkanı Narin, “Sakarya’mız kültür ve sanat alanında yeni bir hamle yaşamalı. Bunu da ancak sizler gibi sivil toplum örgütleriyle gönül ve işbirliği halinde gerçekleştirebiliriz. TYB Sakarya Şubesi, benim de üyesi olmaktan mutlu olduğum bir kurum. Önümüzdeki süreçte birçok sivil toplum kuruluşuyla olduğu gibi, inşallah sizinle de ortaklaşa bazı proje ve programlar yürütmeliyiz. Yeni yeni kitaplar yayımlamalıyız. Hedefim, bu şehrin kültürüne hep birlikte yön vermek ve şehrin kültür ve sanatını hep birlikte geliştirmek ' sözleriyle ziyaretten memnuniyetini belirtti.

“ŞEHİR HEPİMİZİN”

TYB Sakarya Şubesi Başkanı Sağlam ise; 'Ziyaretimiz bir hayırlı olsun ziyareti. On bir yıldır TYB Sakarya Şubesi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında hiç-bir diyalog olmamıştı. Sizin ne kadar değerli bir yazar, Sakarya üzerine çok ciddi ve faydalı araştırmaları, kitapları olan biri olduğunuzu biliyoruz. Şube olarak, sizin görev yaptığınız sürede umarım ortaklaşa bazı güzel faaliyetler gerçekleştirebiliriz. Bu şehir hepimizin. Bize düşen görev ve sorumluluklarda elimizi taşın altına koymaya hazırız. Sizden istirhamımız Belediye ile bu şehirde yaşayan şairler ve yazarlar arasındaki iletişimsizliği gideriniz. Bunu çözmeniz bile tek başına problemin yarısını ortadan kaldıracaktır. Yeni göreviniz hayırlı olsun. Enerji gayret ve iyi iletişiminizle başarılı olacağınıza da inanıyoruz' dedi.

Yorumlar (0)