banner2

banner1

banner22

“Tuzla Mahallesi mağduriyet bölgesi olmuş”

Tuzla Mahallesinde yaşayan vatandaşlar ulaşım, sağlık ve eğitim alanında yeterince hizmet alamamaktan şikayetçi.

GÜNDEM 11.12.2020, 09:18 Editör: Gizem Demirsoy
“Tuzla Mahallesi mağduriyet bölgesi olmuş”
banner48

Adapazarı Tuzla Mahallesi’nde ulaşım güzergahının değiştirilmesi vatandaşları sıkıntıya soktu. Mahalle sakinleri, okul ve sağlık ocağı konusunda da yeterince hizmet alamamaktan yakındı.

“ŞİKAYETİMİZDEN SONUÇ ALAMADIK”

Tuzla Mahallesi sakini Mahmut Melih Topal, mahalle olarak yaşadıkları sıkıntıları anlattı. En büyük sorunlarından birinin ulaşım olduğunu söyleyen Topal, “Cezaevi dolmuş duraklarından kalkan araçlar Vefa Camii’nin oradan dönüyordu. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) kararıyla bu güzergah iptal oldu. Mahalle sakinleri olarak şimdi dolmuşa binmek istesek, sanayiinin içine kadar yürümek zorunda kalıyoruz. Belediye yetkililerimiz makam araçlarıyla işlerine gidip-geldiği için bizim sıkıntılarımıza maalesef Fransız kaldı. Bizlere ‘Ne olacak canım 1-2 kilometre yürüyün’ diyorlar. Şikayetimizi belediyeye iletmemize rağmen bir sonuç alamadık. Reklam yapmaya gelince ‘Vatandaşa hizmet’ deyip duruyorlar. Hani hizmet?” şeklinde konuştu.

HERKES MAĞDUR

Mahalle sakinleri olarak güzergah kararının yeniden gözden geçirilmesini beklediklerini aktaran Topal, “Dolmuş ve minibüslerin, eskiden olduğu gibi Vefa Camii’nin oradan geçmesini talep ediyoruz. Daha önce mahalle olarak imza toplayıp, bu talebimizi yetkililere ilettik. Ancak, hiçbir sonuç alamadık. Biz, minibüslerin ve kırmızı dolmuşların aynı bölgede çalışmasını istiyoruz. Mahalle sakinleri olarak bu durumdan şikâyetçiyiz. Hem dolmuş esnafları, hem de vatandaşlar olarak mağduruz” dedi.

SAĞLIK OCAĞI YOK

Ulaşımda yaşadıkları sıkıntılara ek olarak mahallelerinde okul ve sağlık ocağı bulunmadığını anlatan Mahmut Melih Topal, “Geçmiş dönemde mahallemizde yeterli nüfus olmadığı için okul yıkıldı, sağlık ocağı da kapatıldı. Biz de şu an Güneşler Sağlık Ocağı’nı kullanıyoruz. Şu an okullar kapalı, ama açık olduğunda çocuklarımız çok uzak bölgelerdeki okullara gidiyor. Dolmuş ve minibüsler zaten çalışmıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Sadece çocuklar değil, hastaneye gitmek isteyen yaşlılar da ulaşım olmadığı için mağdur oluyor. Tuzla Mahallesi sanki mağduriyet bölgesi olmuş. Yazık değil mi bunca insana? Lütfen sesimizi artık birileri duysun” şeklinde konuştu. 

Adapazarı Akşam Haberleri / Alperen Durmuşkaya


Yorumlar (0)