banner22

TÜVASAŞ’ta hummalı çalışma

Milli Elektrikli Tren, İstanbul’un fetih tarihi 29 Mayıs’ta raylara inecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın trenin raya indirilmesi törenine online katılması bekleniyor. TÜVASAŞ yönetimi tarihi projenin töreni için hummalı bir çalışma içerisinde

GÜNDEM 25.05.2020, 17:12
banner48

2014 yılında hazırlıklarına başlanan ve TÜVASAŞ tarafından üretilmesine karar verilen Milli Elektrikli Tren’de mutlu sona yaklaşıldı. Üretim aşaması tamamlanan Milli Tren 29 Mayıs’ta görkemli bir törenle raylara indirilecek. TÜVASAŞ yönetimi bakanların katılacağı törene Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’dan online bağlanacağını planlayarak hummalı bir çalışma içerisinde.

MERAKLA BEKLENİYOR

Alüminyum gövde atölyesinin kurulmasıyla imalatında hızlıca yol alınan Milli elektrikli Tren Seti’nin raylara inmesi heyecan yaratıyor. TÜVASAŞ’ta üretilen Milli Tren’de ASELSAN’ında ciddi teknoloji desteği bulunuyor. TÜVASAŞ’ın tamamen yerli sermayeyle ürettiği Milli Tren’in maksimum hızı 160 km. Sakarya’da üretilen Milli Tren Seti’nden ilk etapta 3 adedi raylara inecek ancak devamında TÜVASAŞ 56 hızlı tren seti üretecek.

banner84
MİLLİ TRENDEN BAZI DETAYLAR

TÜVASAŞ, ilk Milli ve Yerli Elektrikli Tren Setini raylara indirmeye hazırlanıyor. Alüminyum gövdeli üretilen ilk tren olma özelliğini taşıyan Milli Tren, 160 km/s hıza sahip 5 araçlı set, şehirler arası seyahate uygun olarak tasarlandı. Ayrıca, Milli Tren, engelli yolcuların her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandı.

ERDOĞAN’A ÖZEL HAZIRLIK

Milli Tren’in raylara ineceği tarih 29 Mayıs olarak açıklandı. Bakanların katılacağı raylara indirme törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın online bağlanması planlanıyor. TÜVASAŞ Yönetimi birçok ilke imza atan projenin kusursuz bir törenle raylara inmesi için birçok şirket ili görüşmeler gerçekleştirdi. Sakarya ve Ankara’dan canlı yayın yapılma ihtimali göz önünde bulundurulan törenin kusursuz işlemesi için hummalı çalışma devam ediyor. Milli Trenin raylara indirilme tarihi olarak özellikle 29 Mayıs tarihinin seçildiği, Fatih’in İstanbul’u fethettiği tarihte Milli Projenin kamuoyuna tanıtılması hedefleniyor.

Yorumlar (0)