banner2

banner1

banner22

TÜVASAŞ yazmayacak!

TÜVASAŞ’ta üretilen ve önce raylara indirileceği belirtildikten sonra programı iptal edilen Milli Elektrikli Tren Seti için dikkat çekici iddia ortaya atıldı. İddiaya göre tren, Ankara’ya götürülerek TÜRASAŞ adıyla raylara indirilecek…

GÜNDEM 30.05.2020, 15:38 Editör: Aysima Kortak
TÜVASAŞ yazmayacak!
banner48

Özel Haber / R. Kaan Oktar

RAYLARA ‘İNDİRİLMEDİ’!

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. tarafından üretilen ve İstanbul’un Fethinin 567’nci yıl dönümünde raylara indirilmek için tüm hazırlıkları tamamlandıktan sonra şok bir kararla raylara indirilmeyen Milli Elektrikli Tren Seti hakkında dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı. 4 Mart 2020’de yayınlanan kararname ile TÜRASAŞ adıyla kurulan firmaya devredilen TÜVASAŞ tarafından üretilen trenin Ankara’ya götürüleceği ve burada TÜRASAŞ adıyla raylara indirileceği iddia edildi.

SET HAZIR AMA…

Kısa sürede üretilen 5 araçlık setin kullanıma hazır olduğu öğrenilen Milli Elektrikli Tren Seti’nin üretimi TÜVASAŞ’ta devam ederken 29 Mayıs’ta raylara indirilme programı ‘Pandemi Sürecinin Sürmesi’ nedeniyle iptal edildiği iddia edilmiş ancak tüm programların devam etmesi Sakarya kamuoyu tarafından bu cevabın inandırıcı bulunmamasına neden olmuştu. Dün fabrikayı gezen ve hazır olan setleri inceleyen TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’da konuyla ilgili olarak; “Gönül bu trenin yola inmesini arzu ederdi” ifadelerini kullanmıştı.

ÜVEY EVLAT OLDUK!

1 Haziran’dan itibaren tüm seferleri başlayacak olan Yüksek Hızlı Tren’in Sakarya’da durmayacağı ortaya çıkarken Ankara’ya götürüldükten sonra TÜVASAŞ yerine TÜRASAŞ adıyla raylara indirileceği iddia edilen Milli Elektrikli Tren Seti’nin 29 Ekim’de seferlere dahil olmaya başlamasının beklendiği TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından dile getirilmişti. Sakarya’da üretilen trenin seferleri sırasında Arifiye’de durup durmayacağı konusunda ise bilgi paylaşımında bulunulmadı.

Yorumlar (0)