banner2

banner1

banner22

Turuncu’da kapalı kalmak

Hükümet günler öncesinde şehirlerin renk kodlarıyla kendi kararlarını kendileri alacak açıklaması yapmıştı. Sakarya’da vaka sayılarının düşmesine rağmen kapalı kalmasına SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Müftüoğlu’ndan manidar paylaşım geldi.

GÜNDEM 16.03.2021, 10:53 Editör: Ebru Bulut
Turuncu’da kapalı kalmak
banner48

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Müftüoğlu, kepenkleri kapalı komşularını, acıları, Bakan Koca’nın gözyaşlarından bahsettiği paylaşımında, ‘Maç oynanırken kural değişikliği üzdü’ yorumunda bulundu.

İŞTE MÜFTÜOĞLU’NUN PAYLAŞIMI

ÜZGÜNÜM...

Koronavirüs ile bir yılı devirdik.

Acılarımız oldu… Yan yana olamasak da, paylaşarak azalttık.

Virüs belasına yakalanıp, savaşıp kazananları birlikte kutladık.

Ayrı ayrı durduk ama hiç ayrışmadık…

Hükümetin aldığı tedbirleri belki kusursuzca değil ama itina ile uyguladık.

Sağlık Bakanımız gözyaşı döktü, gönüllerimize dokundu. Kolluk kuvvetlerinin görmediği yerlerde uyarıcı, kararları denetleyen olduk. Günlerce hatta aylarca komşu esnafımız dükkanını açmadı. Zor oldu ama sabretmesini telkin ettik… Önce sağlık dedik.

Amma velakin son karar olmadı. Maç oynanırken kural değişikliği şehrimizi üzdü.

Son dönemde Sakarya seferberlik ilan etmişti. Maviye yolculuk için aylardır kapalı olan esnaf, canını dişine taktı. Son bir hamle mavi olamasak bile turuncuya razıydık hepimiz.

Renk haritası açıklanmadan yen kural açıklandı. İkinci bir emre kadar 15 gün önceki haritaya göre hareket edileceği açıklandı

Hevesimiz kursağımızda kaldı. Şehir olarak başaramadık derken gece yarısı, bütün emeklerin, gayretlerin işe yaradığını bizzat Bakan Koca duyurdu. Sakarya aylar sonra yeniden çift haneli rakama yani TURUNCU’ya dönmüştü.

Ama bizim kırmızı renkli durumumuzda değişiklik olmadı. Rengimiz TURUNCU ama ikinci bir emre kadar kapalıyız.

Sadece üzgün olduğumu ifade edeyim.

Üzgün olmak, sessiz olmayı gerektirir mi? 

Kıpkırmızı şehirler açıkken bizim kapalı olmamız moralimizi bozdu. Alınan karar belki vaka sayımızın daha da düşmesini sağlayacak ancak birlikte hareket etme mekanizmamıza zarar verecek.

Umutlarımızı ertelesek bile korona ile mücadelemizi ertelemeyeceğiz.

“İller kendi kararını verecekler” açıklamasının uygulanacağına inanarak…

Salgınla mücadeleye devam.

Yorumlar (0)