banner2

banner1

banner22

Türkiye’nin en büyüğü oldu

Sakaryalıların Essen Marketler sayesinde tanıdığı Esen ailesi Türkiye’nin en büyük makinesini Osmaniye’deki tesislerinde hizmete aldı. Essel Selüloz ve Yöntem Kağıtçılık yeni yatırımla Türkiye’nin en büyük günlük üretim kapasitesine ulaştı.

GÜNDEM 07.10.2021, 15:48 Editör: Ebru Bulut
banner48

ÜLKENİN EN BÜYÜĞÜ

Sakarya, Esen ailesini Essen Marketleri sayesinde tanıdı. Zincir Marketler Mahmut Esen tarafından yönetilirken aile Zonguldak Çaycuma OSB ve Osmaniye OSB’de ki fabrikalarıyla ülkenin önde gelen kağıt üreticilerinden birisi oldu. Essel Selüloz ve Yöntem Kağıtçılığın Osmaniye’de hayata geçirdiği yeni yatırımı sayesinde günlük 270 ton üretim kapasitesine ulaştı. Essel Kağıtçılık yeni yatırımıyla Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahip tesis oldu. Tuvalet kağıdı, peçete, dispanser peçete, kağıt havlu, kutu mendil, dispanser havlu ve Z peçete gibi değişik gramajlarda yaklaşık 600 çeşit ürün imal eden tesislerde 200 civarında istihdam sağlıyor.

ESSEL SELÜLOZ HAKKINDA

Essel Selüloz ve Kâğıt Sanayi Tic. A.ş. olarak fabrikamız 2005 yılında, Zonguldak Çaycuma'da 67 dönüm arazi üzerine kuruldu. İtalyan Celli firması tarafından kurulan makinelerimiz ile tam kapasite çalışarak günde 70 ton, yılda 26 Bin ton üretim kapasitesiyle, tuvalet kağıdı, peçete, dispanser peçete, kağıt havlu, kutu mendil, dispanser havlu ve Z peçete gibi değişik gramajlarda yaklaşık 600 çeşit ürün imal etmekteyiz.

Dünya'nın en kaliteli selülozları ile üretimlerimizin tümünü yüzde 100 selüloz kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Essel Kağıt olarak gerçekleştirdiğimiz üretimlerimizin tümü birinci kalite kağıt olup, makinelerimizin hiçbirinde kesinlikle artık madde kullanılmamaktadır.

Essel Selüloz ve Kâğıt Sanayi Tic. A.ş. olarak fabrikamız 2015 yılında Osmaniye OSB’de 25 dönüm arazi üzerine kuruldu. İtalyan Recard firması tarafından kurulan makinelerimiz ile tam kapasite çalışarak günde 270 ton, yılda 110 Bin ton üretim kapasitesiyle ülkenin en büyüğü oldu.

Yorumlar (1)
Özgür Burulan 2 hafta önce
Sanırım eksik bilgiye sahipsiniz Türkiye de kağıt sektöründe suan AKTÜL kagit, İpek kağıt , Lila kagit ve Hayat kağıt günlük 500 t larin uzerinde kağıt üretiyor.