banner2

banner1

banner22

Türkiye şehitlerini uğurluyor

Türkiye, İdlib'de kaybettiği kahraman Mehmetçikleri için son görevini yerine getiriyor. Esed rejiminin hain saldırısında şehit düşen 34 Mehmetçik, bugün memleketlerinde toprağa veriliyor.

GÜNDEM 29.02.2020, 15:37 Editör: Ebru Bulut
Türkiye şehitlerini uğurluyor
banner48

Suriye'nin İdlib kentinde, Esed rejiminin düzenlediği hain hava saldırısında, 34 kahraman askerimiz şehit oldu. Şehit düşen Mehmetçiklerimiz, bugün memleketlerinde toprağa veriliyor.

OĞLUNUN FOTOĞRAFINA VE BERESİNE SARILARAK GÖZYAŞI DÖKTÜ

Şehit olan Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in (28) cenazesi, Samsun'daki evine getirildi. Şehit annesi Menşure Gürdal, oğlunun fotoğrafına ve beresine sarılarak gözyaşı döktü. Hellalik alınmasının ardından Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in cenazesi, cenaze namazı için Büyük Camisi'ne götürüldü.

MERSİN, GÖZYAŞI VE DUALARLA ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Onbaşı İbrahim Tüzel, memleketi Mersin'in Erdemli ilçesinde düzenlenen törenle gözyaşları ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin cenaze namazını Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi tarafından kıldırıldı. Şehidin annesi Gülten Tüzel, Babası Şuayip Tüzel ile asker olduğu öğrenilen ikizi Kasım Tüzel ve diğer kardeşleri cenaze esnasında gözyaşlarını tutamadı. Şehidin cenazesi törenin ardından ilçeye bağlı Alibeyli Mezarlığı'nda defnedildi.

"SANA KAHPECE SALDIRDILAR BEBEK KATİLLERİ KUZUM"

İdlib kentinde bombalı saldırı sonucu şehit düşen 33 askerimizden Piyade Teğmen Bayram Olgun (26) için memleketi Konya'nın Tepekent Mahallesi'nde cenaze töreni düzenleniyor. Şehit Olgun'un tabutuna sarılan acılı ablası, "Sana kahpece saldırdılar bebek katilleri kuzum. Cennette bize şefaatçi ol" diye ağladı.

DEVLET ERKANI HATAY ŞEHİDİNİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Şehit olan 33 askerden Uzman Çavuş Emin Yıldırım (25), memleketi Hatay'da törenle toprağa verildi. Akcurun Mahallesi'nde düzenlenen törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, babası Muhsin, annesi Zahide ve 10 yaşındaki kız kardeşi Buse Yıldırım ile yakınları ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Cenazede Muhsin-Zahide Yıldırım çifti, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Sık sık oğullarının tabutuna sarılan anne ile baba, yoğun yağış altında yakınlarının desteğiyle ayakta durdu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından nişanlı olan şehit Emin Yıldırım'ın cenazesi omuzlara alınarak Acurun Mahalle Mezarlığı'na götürüldü. ŞehitUzman Çavuş Emin Yıldırım, dualarla toprağa verildi.

MARAŞ ŞEHİDİNİN CENAZESİNE ASKER OLAN İKİ KARDEŞİ DE KATILDI

Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı (23), memleketi Kahramanmaraş'a dualarla son yolculuğuna uğurlanıyor. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı için Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesi Beyoğlu Mahallesi Tabaklı Caminde cenaze töreni düzenledi. Şehit Saygılı'nın cenaze törenine, aynı bölgede görev yapan kardeşi Mehmet Saygılı ile TSK'da görevli diğer kardeşi Yasin Saygılı da katıldı. Şehidin cenazesi öğle namazını müteakip son yolculuğuna uğurlanacak.

ŞEHİT KARDEŞİNİN GÖZYAŞLARI HERKESİ AĞLATTI

Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz (23) memleketi Antalya'nın Finike ilçesinde binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Turgut Burkay Korkmaz'ın yaklaşık 2 hafta önce izin için Finike'ye geldiği, televizyonda şehit haberi izlerken annesi Fatma Korkmaz'a, "Anne ben de böyle geleceğim, sakın ağlama" dediği öğrenildi.

Korkmaz'ın cenazesi, evinin önüne ulaştığında ise gözyaşı sel gibi aktı. Anne-baba Korkmaz güçlükle ayakta dururken, şehidin 7 yaşındaki kardeşi Muhammet Erol, arkadaşlarının yardımıyla aracın kenarına tutunup, ağabeyinin tabutunu okşadı. Kardeşin gözyaşları herkesi ağlattı.

Piyade Uzman Çavuş Selman Cankara’nın (26) cenazesi, memleketi Adana’da son yolculuğuna uğurlandı. Evli ve 1 çocuk babası olan Uzman Çavuş Selman Cankara için Sabancı Merkez Camii’nde tören düzenlendi. Şehidin 1,5 yaşındaki oğlu Uygar, cenazede yakınlarının kucağında hiç bir şeyden habersiz çevreyi izledi.

Şehidin kız kardeşi Fatma Cankara da askeri ünforma giyerek törene katıldı. Cankara’nın cenazesi götürüldüğü Burak Mezarlığı Şehitliği’nde toprağa verildi. Cenaze namazının kılınmasının ardından, vatandaşlar şehit olan diğer askerler içinde gıyabı cenaze namazı kıldı.

ŞEHİDİ KARNINDA TAŞIDIĞI EMANETİ SEVEREK UĞURLADI

Şehit Uzman Onbaşı Veysel Günay, memleketi Gaziantep’in İslahiye ilçesinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törende zor anlar yaşayan şehidin hamile eşi Seyhan Günay ise karnında taşıdığı emaneti severek eşini uğurladı.

ŞEHİTLERİMİZ

- Yüzbaşı Süleyman Şahin (Ankara)

- Teğmen Bayram Olgun (Konya)

- Teğmen Mustafa Bayraktar (Hatay)

- Astsubay Çavuş Mehmet Muhammed Akay (Mersin)

- Astsubay Çavuş Muharrem Öğütçü (Bingöl)

- Astsubay Kıdemli Çavuş Akif Akçadağ (Kahramanmaraş)

- Uzman Çavuş Emin Yıldırım (Hatay)

- Uzman Çavuş Adem Akın (Tokat)

- Uzman Çavuş İbrahim Tüzel (Mersin)

- Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz (Bursa)

- Uzman Çavuş Ali Turgut (Uşak)

- Uzman Çavuş Güven Kurtulmuş (Bitlis)

- Uzman Çavuş Batuhan Tank (Osmaniye)

- Uzman Çavuş Selman Cankara (Adana)

- Uzman Çavuş Osman Ak (Mersin)

- Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz (Antalya)

- Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı (Kahramanmaraş)

- Uzman Onbaşı Recep Bekir (Tekirdağ)

- Uzman Onbaşı Ali Taşöz (Kayseri)

- Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya (Osmaniye)

- Uzman Onbaşı Nihat Kara (Tekirdağ)

- Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan (İstanbul)

- Uzman Onbaşı Mehmet Orhan (Adıyaman)

- Uzman Onbaşı Emre Baysal (İstanbul)

- Uzman Onbaşı Tayfun Pekel (Samsun)

- Sözleşmeli Er Cuma Bağtur (Batman)

- Sözleşmeli Er Birhan Er (Tekirdağ)

Yorumlar (0)