banner2

banner1

banner22

Türk-İş’den DEVA’ya ziyaret

Türk-İş Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman beraberindeki sendika başkanları ile DEVA Partisi Sakarya İl Teşkilatına hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiler.

GÜNDEM 11.02.2021, 16:26
Türk-İş’den DEVA’ya ziyaret
banner48

Türk-İş Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman ve Harb-İş Sendikası Başkanı İsa Kaya, Şeker-İş Sendikası Başkanı Oğuz Kalay, Türk Metal Sendikası Başkanı Olcay Meriç, TES-İş Sendikası Şube Sekreteri Naci Çolak, Demiryol Sendikası Şube Sekreteri Muammer Güneş ile birlikte DEVA Partisi Sakarya İl Teşkilatına hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

“SENDİKALAŞMANIN AZALDIĞININ GÖRÜYORUZ”

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Cemal Yaman; “Öncelikle DEVA Partisine hayırlı olsun dileklerimizi iletiyorum. Ülkemizin meselesi hepimizin meselesidir ve bu düşüncülerden hareketle bizim bütün partilere bakışımız ve onlarla ilişkilerimiz aynı ölçüdedir. DEVA Partisi’de ülke adına hayırlı işler yapmak iddiasında olan güzide bir partimizdir. Ülke ve dünya olarak zor günlerden geçiyoruz, pandemi nedeniyle iş hayatımızda da sosyal hayatımızda da çeşitli kısıtlamalar ve olumsuzluklarla mücadele ediyoruz. Biz işçilerin meseleleri için buradayız, fakat her geçen gün sendikaların ve sendikalaşmanın azaldığının görüyoruz. Çünkü Türkiye’deki işsizlik resmi rakamlarla yüzde 15 gibi açıklansa da bunun yüzde 25, yüzde 40 arasında olduğu da gerçek ve bu durum sendikalar üzerinde bir baskı yaratıyor dolaylı olarak, bu kadar işsizin olduğu bir ortamda işverende işçi kesimine daha müsamahasız yaklaşabiliyor” şeklinde konuştu.

“SAKARYA’DAKİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEKİ AĞIRLIĞININ FARKINDAYIZ”

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan ise Sakarya’daki sivil toplum örgütlerindeki ağırlığının farkındayız, özellikle işçi kesimini yoğun bir şekilde temsil ediyorsunuz ve bunların hak ve menfaatlerini koruma konusunda çok gayretli bir çalışma içinde olduğunuzu biliyoruz. Ülke meselelerini tespit eden ve çözümü noktasında önerilerde bulunan büyük bir kadro hareketi olarak meydana çıkmış siyasi bir olarak bugün karşınızdayız. DEVA Partisi sadece ülkenin meselelerini ortaya koyan değil bu meselelere çözüm noktasında da görüşleri olan ve bu önerileri gerçekleştirebilme becerisine ve liyakata sahip kadroların bir araya geldiği bir partidir. DEVA Partisi sadece bir siyasi partiye ya da bir şahsa muhalefet yapmak için kurulmuş bir parti değil, biz ülkeyi yönetmeye ve iktidar olma iddiası içinde olan bir siyasi partiyiz, dolayısıyla meselelere biz şahıslar üzerinden değil ülkenin durumu üzerinden yaklaşıyor ve bu ülkenin bu kadar büyük problemlerinin en geniş katılımla çözülebileceğine inanıyoruz. Partimizde farklı sosyal kesimlerden farklı inanç gruplarından farklı etnik gruplardan ve anlayıştan insanlar tek bir hedef için bir araya geldiler bu da ülkenin geleceğine sahip çıkmaktır.

“İŞÇİ KESİMİNİN DEMOKRASİ TARİHİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YERİ VAR”

Bugün ki misafirlerimiz TÜRK-İŞ ve işçi kesimi ile alakalı konuşmam gerekirse; işçi kesiminin demokrasi tarihinde çok önemli bir yeri var, hakların ve özgürlüklerinin kazanılması noktasında sanayileşme ile birlikte işçi kesiminin büyük mücadeleleri sonucunda bugün ki haklar eksik olmasına rağmen kazanılabilmiştir. Bu sendikalar ve sendikal faaliyetler sadece işçiyi korumakla kalmıyor aynı zaman demokratik hayatın gelişmesine de önemli katkılar sunuyor. Türk-İş Konfederasyonu ve diğer tüm sendika başkanları ve temsilcilerine ziyaretlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)