banner2

banner1

banner22

“Turgut Özal’ı rahmet ve minnetle anıyoruz”

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatının 27’inci yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 16.04.2020, 15:23 Editör: Ebru Bulut
“Turgut Özal’ı rahmet ve minnetle anıyoruz”
banner48

Başkan Ergül açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Türk demokrasi geleneğinin abide şahsiyetlerinden, biz hürriyetçi demokratların gönlünde mukim devlet adamı 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı vefatının 27. senesinde rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bugün görüyoruz ki; Türk Siyasetinin, Özal’ın özellikle birleştirici, bütünleştirici siyasi anlayışına ihtiyacı var. Türkiye Özal’lı dönemlerde ülke otoyollarla tanışmış, teknolojide gelişmeler yaşamaya başlamış ve önemli kalkınma hamlelerine imza atmıştır. Cumhurbaşkanı olduğu dönemlerde de, Türkiye’nin özellikle dış dünya ve Türkiye Cumhuriyetlerle ilişkilerinin gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Dünyanın hızlı bir değişim yaşadığı bir tarihi eşikte, Türk Milleti'nin zamanın ruhuna uyması adına büyük dönüşümlerin taşıyıcısı olmuştur. İleriyi gören bir siyasetçi olan Özal, Türkiye’ye vizyon kazandırmıştır. Bugün Özal’ın hizmet zihniyeti ve vizyonu, mirası Demokrat Parti ile bütünleşen birbirinden değerli Özal sevdalılarıyla aynı heyecanla devam etmektedir.”

Yorumlar (0)