banner2

banner1

banner22

“Tüm Sakarya’yı bekliyoruz”

İHH Sakarya tarafından düzenlenen Kudüs ve Mavi Marmara Şehitleri programı tanıtım ve davet çalışmaları kapsamında Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ali Akıllı Haberlisin.com Haber Müdürü Kaan Oktar’ı ziyaret etti.

GÜNDEM 25.02.2020, 17:37 Editör: Ebru Bulut
“Tüm Sakarya’yı bekliyoruz”
banner48

İHH İnsani Yardım Vakfı, kutlu seferin 10. Yılında "Kudüs ve Mavi Marmara Şehitleri" programı düzenliyor. Kudüs ve Mavi Marmara Şehitleri programı tanıtım ve davet çalışmaları kapsamında Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkan Yardımcısı ve Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ali Akıllı Haberlisin.com’u ziyaret etti. Akıllı, Haberlisin Haber Müdürü Kaan Oktar ile bir süre sohbet etti.

DEĞİŞMEYEN GÜNDEM

Akıllı, “Filistin, 1948'den bugüne İslam dünyasının değişmeyen gündemlerinden biri. Siyonistlerin köy baskınları ile başlayan süreç, uluslararası hukuksuzluklar ve işgalin ev ev, sokak sokak genişlemesiyle devam ediyor. Gazze Özgürlük Filosu'na dahil olan Mavi Marmara gemisi Gazze'ye uygulanan ambargoyu delmek için yola çıkmıştı. Uluslararası sularda işgal devletinin saldırısına uğradı. 10 insani yardım gönüllüsü̈ şehit edildi, 56'sı ağır yaralandı. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Özgür Kudüs davasına ve şehitlerimize sahip çıkmak amacıyla, kutlu seferin 10. yılını Mavi Marmara Yılı ilan ettik. Toplamda 9 farklı ilde düzenlenecek olan programlarla birlikte Filistin duyarlılığının artırılmasını hedefliyoruz. Sakarya’da düzenleyeceğimiz programa tüm Sakarya’yı bekliyoruz”

1 MART’TA

Öte yandan, 1 Mart’ta Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek olan programa İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Ömer Döngeloğlu, Ebubekir Sifil konuşmacı olarak katılacak. Ömer Karaoğlu’nun da bir konser vereceği program 17:00 de başlayacak.

Yorumlar (0)