banner2

banner1

banner22

Trafik affetmedi!

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması amacıyla emniyet ve jandarma trafik etipleri tarafından yapılan uygulamalarda 95.349 araç kontrol edildi. Yapılan kontrollerde bin 75 araç trafikten men edilirken, 196 sürücünün ehliyetine el konuldu.

GÜNDEM 22.05.2018, 15:58
Trafik affetmedi!
banner48

3 ÖLÜMLÜ 417 KAZA

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Nisan ayı içerisinde ilimiz sınırlarında toplam; 194 maddi hasarlı, 222 yaralamalı 3 ölümlü olmak üzere toplam 419 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 3 vatandaşımız  ölmüş, 370 vatandaşımız yaralanmıştır.

KURALLARA UYALIM

Yetkililerce yapılan açıklamada; “İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

KURAL İHLALLERİNİ 155-156 BİLDİRİN

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle içinde bulunduğumuz kış mevsiminin ulaşımda ortaya çıkardığı riskleri dikkate almaları, meteorolojik uyarıları göz önünde bulundurmaları, eksik avadanlık ile yola çıkmamaları, hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

 

Yorumlar (0)