banner2

banner1

banner22

Törenle memleketlerine uğurlandı

Adapazarı’nın Taşkısığı Mahallesi’nde havai fişek imhası esnasında şehit düşen askerlerimiz memleketlerine uğurlandı. İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene Bakan Soylu ve şehir protokolü katıldı.

GÜNDEM 09.07.2020, 19:49 Editör: Ebru Bulut
Törenle memleketlerine uğurlandı
banner48

Sakarya’da havai fişek fabrikasına ait patlayıcıların kontrollü şekilde imha edilmek üzere götürüldüğü taş ocağında kamyonun havaya uçması sonucunda üç askerimiz şehit olmuştu. Naaşları düzenlenen törenle memleketlerine gönderildi.  Meydana gelen patlamada, Jandarma Astsubay Çavuş Halil Tuna Akgöz, Jandarma Uzman Çavuş, Mesut Yazar ve Jandarma Uzman Onbaşı Fatih Manga şehit oldu.

TÖREN DÜZENLENDİ

Havai fişek imhası esnasında şehit düşen askerlerimiz için İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, MHP Grup Başkan Vekili Muhammet Levent Bülbül, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun ve şehir protokolü düzenlendi. Şehitler okunan dualarla memleketlerine uğurlandı.

ACI HABER AİLELERE VERİLDİ

Şehit olan 32 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mesut Yazar’ın acı haberi memleketi Manisa’nın Alaşehir ilçesine ulaştı. Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Alaşehir Eğitim ve Garnizon Komutanı Ulaştırma Albay Ali İsmail Elalmış tarafından acı haber aileye verildi. İlçeye bağlı Uluderbent Mahallesi'nde yaşayan anne Fatma Yazar ve baba Mehmet Yazar haberle yıkıldı. Bekar olduğu öğrenilen şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mesut Yazar’ın kardeşi Cihan Yazar’ın da astsubay olarak görev yaptığı öğrenildi.

AFYONKARAHİSAR'A ŞEHİR ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit olan askerlerden Jandarma Uzman Onbaşı Fatih Manga’nın Afyonkarahisar’ın Sümer Mahallesi'ndeki ailesine, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlilerince acı haber verildi.

TEKİRDAĞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Patlamada şehit düşen bir diğer askerimiz J. Kd. Uzm. Çvş. Halil Tuna Akgöz'ün şehadet haberi de Tekirdağ'daki ailesine verildi.

Yorumlar (0)