banner2

banner1

banner22

Toplantıda konuştu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, yaptığı konuşmada Sağlık alanının Sakarya’da sıkıntılı bir alan olduğunu belirtti.

GÜNDEM 10.01.2020, 13:53 Editör: Ebru Bulut
banner48

SAĞLIK VURGUSU

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ve kurumların Basın sorumlularıyla bir araya gelen Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’e, Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Yiğit Cengiz, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Vali Yardımcıları eşlik etti. Toplantının açılış konuşmasında basın mensuplarının gününü kutlayan Vali Nayir, “Sağlık alanı sıkıntılı olan alanlarımızdan biridir. Maalesef hasta yatağı sayısı olarak baktığımızda; Sağlıkta Sakaryamızın durumu çok iyi değil. 10 bin kişiye düşen yatak sayısı Türkiye ortalamasında 28’ken bu sayı Sakarya’da 19 yatağa tekabül ediyor. Dolayısıyla yeni binalara, yeni sağlık tesislerine ihtiyacımız var. 1 milyon nüfusu olan şehrimizde yaklaşık 10 milyon başvuru yapılmış hastanelere. Sağlık personellerimizde görevlerini büyük bir özveriyle yapmakta” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAF ÇEKİLDİ

Konuşmasında 10 Ocak’ın aynı zamanda Türk İdareciler Günü olarak da kutlandığını belirten Vali Nayir, kendisiyle birlikte programa katılan Vali Yardımcılarının da Türk idareciler Günü’nü kutladı. Toplantının sonunda Ali Fuat Cebesoy’unda ölüm yıldönümünü anan Vali Nayir, daha sonra basın mensuplarıyla sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

Yorumlar (1)
Osman Nuri̇ Yazici 1 yıl önce
sayın valimize bu duyarlı açıklamasından dolayı teşekkür ederiz