banner2

banner1

banner22

Toplantıda dikkat çeken detay

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’nın organize ettiği ve Sakarya milletvekillerinin basınla buluştuğu toplantıda bir detay gözlerden kaçmadı. AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz birçok projeyi anlatırken TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı onure etti.

GÜNDEM 23.06.2021, 11:19 Editör: Ebru Bulut
Toplantıda dikkat çeken detay
banner48

BİN YATAKLI HASTANE

Yavuz konuşmasında, “Bin yataklı hastaneyi şehrimize kazandırmak için burada gördüğünüz bütün vekillerimiz büyük bir mesai harcadılar. Ankara’da tamamen bu konuya yoğunlaştığımız günler oldu. Neticesinde bin yataklı hastanemizin yatak sayısını bin 400 küsür olarak belirleyip projeyi şehrimize kazandırdık. Bu hususta görünmeyen bir gizli kahramanımız var. Ergün Atalay ağabeyimiz de Ankara’da bu iş için çok uğraştı” dedi.

MİLLET BAHÇESİ

Yavuz, “Mevzubahis arazinin tam karşısında zaten bir yeşil alan olan Kent Park, şimdiki adıyla Aziz Duran Parkı olduğu için biz bu konuda Ankara’da çok da ısrarcı olamıyorduk. Bildiğiniz gibi orayı özel bir işletme satın almıştı. Fakat Ergün ağabey Cumhurbaşkanımızın Sakarya ziyareti esnasında helikopterdeyken buranın millet bahçesi olması yönünde Cumhurbaşkanımızı ikna etti. Biz de Ankara’da gerekli iş takibini yaparak şehrimize bir yeşil alan daha kazandırdık” ifadelerine yer verdi.

ACİL DURUM HASTANESİ

Yavuz, “Acil durum hastanesi Sakarya’mız için çok büyük bir hizmet. Türkiye’de sadece 2 adet bulunmakta. Üçüncüsü de inşallah güzel şehrimiz Sakarya’ya yapılacak. İhalesi bin yataklı hastane ile birlikte gerçekleştirildi. Bu konuda da vekillerimiz büyük mesai harcadık. Ayrıyeten Ergün Atalay ağabeyimizin de katkısı büyüktür. Sayın Bakanımızla dört saatlik bir görüşme gerçekleştirerek yatırımın Sakarya’ya gelmesinin paydaşlarından biri oldu” dedi.

Yorumlar (0)