banner2

banner1

banner22

TKB ‘Anneler Günü’nü kutladı

Türk Kadınlar Birliği 2’nci Başkanı Nurçin Süzen Anneler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

GÜNDEM 08.05.2021, 09:34 Editör: Ebru Bulut
TKB ‘Anneler Günü’nü kutladı
banner48

Süzen mesajında, “Annelerimize bugün, en iyi imkanları sunmak, güçlendirmek ve sosyal yaşamda etkin roller üstlenmelerini sağlamak toplumların mutluluğu için temel şarttır” dedi.

HARP KAHRAMANI NENE HATUN

Anneler Günü dolayısıyla tüm annelerin gününü kutlayan Türk Kadınlar Birliği 2’nci Başkanı Nurçin Süzen mesajında şu ifadelere yer verdi: “Dünya’nın birçok ülkesinde mayıs ayının 2. haftası kutlanan Anneler günü, Türkiye’de tüm dünyadan daha anlamlı bir başlangıç yaptı. 93 Harbinin kahramanlarından biri olan “Nene Hatun”, Türk Kadınlar Birliği’nin girişimleriyle kutlanmaya başlanan Anneler gününde, Türkiye’de “Yılın Annesi” unvanını almış̧ ilk kadındır. 1955 Yılında ilki gerçeklesen Anneler günü o günden bu güne kutlanmaya devam etmektedir.

BAŞARILI TOPLUMLAR ANNELERİN ESERİ

Hayatımızın yol göstericileri olan Annelerimize bugün, en iyi imkanları sunmak, güçlendirmek ve sosyal yaşamda etkin roller üstlenmelerini sağlamak toplumların mutluluğu için temel şarttır. Başarılı toplumları, yetiştirdiği nesillerin omuzlarında yükselten kadınlardır Annelerimiz. Bir kadın ne kadar mutluysa, ne kadar güçlüyse, bir ülke o kadar sağlamdır ve geleceğe güvenle, umutla bakar.  Hayatın tüm güzelliklerine layık olan, saygıların en büyüğünü hak eden kadınlarımızın “Anneler Günü“ kutlu olsun.”

Yorumlar (0)