banner2

banner1

banner22

THK Başkanı görevi bırakıyor

Akdeniz ve Ege'de çıkan yangınlarda kurumun uçaklarının kullanılmaması ve düğüne gitmesiyle eleştirilen THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, kayyumluk görevinden alınması için Ankara 9. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu.

GÜNDEM 06.09.2021, 17:21 Editör: Nisa Çoban
THK Başkanı görevi bırakıyor
banner48

Cenap Aşçı, 16 Ekim 2019'da Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı olarak atandığı görevinden ayrılmak için Ankara 9. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu.Dilekçede 16 Ekim 2019 tarihinde Adnan Zengin ve Abdullah Kaya ile birlikte THK Kayyumu olarak atandığını hatırlatan Aşçı, son dönemde meydana gelen orman yangınlarında THK'nın ve kendisinin linç kampanyasına maruz kaldığını söyledi.

CENAP AŞÇI: GÖREVİMDEN ÇEKİLMEK İSTERİM

THK Kayyumluk görevindeyken yaptığı çalışmaları dilekçede aktarırken, "etik kurallar ve geleneklerimiz de dikkate alınarak kayyımlık görevimden çekilmek istediğimi bildiririm" dedi.Aşçı, Akdeniz ve Ege'de çıkan yangınlarda kurumun uçaklarının kullanılmaması ve düğüne gitmesiyle gündeme gelmişti.

CENAP AŞÇI KİMDİR?

1967’de Aksaray‘da doğan Cenap Aşçı, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1988’de mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ABD Boston Üniversitesi Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında 2002-2004 yılları arasında yapan cenap Aşçı, Kasım 2001-Şubat 2002 döneminde ABD’de NAFTA örgütünün yapısı, dış ticaret hacmi ve üye ülkelerin ekonomik gelişmesine etkisi konularında inceleme çalışmasını, yüksek lisans eğitimi esnasında ayrıca ABD’nin Terörizmin Finansmanın Önlenmesi ve Kara Parayla Mücadele Kurumunun yapısı, örgütlenmesi ve mücadele yöntemleri ile ilgili inceleme ve araştırma çalışmasını yaptı.

Yorumlar (0)