banner2

banner1

banner22

Tever'den Sofuoğlu'na sert yanıt

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

GÜNDEM 17.12.2020, 12:40 Editör: Gizem Demirsoy
Tever'den Sofuoğlu'na sert yanıt
banner48

Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun katıldığı bir televizyon kanalında sarf ettiği sözler hakkında AK Parti İl Başkanı Yunus Tever açıklamada bulundu.

“TASVİP ETMİYORUZ”

Bu çirkin ithamları tasvip etmediklerini belirten AK Parti İl Başkan’ı Yunus Tever, "Sakarya Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun, bir televizyon programında üniversitemiz ve şehrimize ilişkin mesnetsiz ve hadsiz sözlerini asla kabul etmiyoruz. Bir öğretim üyesinin; huzur, kardeşlik ve hoşgörü coğrafyası Sakarya’mızı ve üniversite gençliğinin çoğunlukta yaşadığı Serdivan ilçemizi ağza alınmayacak şekilde çirkin ithamlarla karalamasını hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz” şeklinde konuştu.

“SÖYLENMEMİŞ SÖZLERİ SÖYLENMİŞ GİBİ AKTARMASI AYRI BİR SUÇTUR”

Cumhurbaşkanı tarafından söylenmeyen sözleri söylenmiş olarak göstermesini ayrı bir suç olarak gördüklerini belirten Tever, “Sofuoğlu’nun hadsiz ve mesnetsiz açıklamalarında Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından söylenmemiş sözleri de söylenmiş gibi aktarmasını ayrı bir suç ve yalan olarak görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsedildiği şekliyle bir söylemi ve açıklaması kesinlikle söz konusu değildir. Olmayan bir söylemi varmış gibi kendi söylemine alet etmesi de ayrı bir talihsizliktir. Söz konusu mesnetsiz söylemleriyle üniversitemizi ve şehrimizi toptancı dilden aşağılayarak zan altında bırakan Sofuoğlu’nu şiddetle kınıyor, kendisinin derhal şehrimizden ve üniversitemizden özür dilemesini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

“ÜNİVERSİTEMİZ GEREKLİ İDARİ YAPTIRIMI UYGULAYACAKTIR”

Sakarya Üniversitesi’nin gerekli idari yaptırımı uygulayacağından şüphe etmediğini söyleyen Tever, “Üniversite kurulumuzun konuya ilişkin gerekli tahkikatı bir an evvel yapacağına inanıyor, gerekli idari yaptırımı da uygulayacağından hiçbir şüphe duymuyorum. Sakarya Üniversitemizi şehrimizin önemli bir markası olarak görüyor, alanında uzman akademisyenlerinin ulusal ve uluslararası mecrada aldığı başarılarla her zaman gurur duyuyoruz. Hiç kimsenin üniversitemiz ve şehrimiz ile ilgili böylesine haksız, hadsiz, aşağılayıcı ve kötümser ithamlarla karalamasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)