banner2

banner1

banner22

Tever’den asgari ücret açıklaması

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, açıklanan net 2 bin 825 lira 90 kuruş asgari ücretin kamuoyu tarafından sevindirici ve tatmin edici olarak benimsendiğini söyledi.

GÜNDEM 28.12.2020, 15:45 Editör: Gizem Demirsoy
Tever’den asgari ücret açıklaması
banner48

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, 2021 yılı asgari ücret zammı hakkında açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Tever, “Asgari ücret, brüt 3 bin 577 Lira 50 Kuruş, net 2 bin 825 Lira 90 Kuruş olarak belirlenerek, kamuoyuna açıklandı. Geçen yıla göre net asgari ücret 500 TL arttı ve yüzde 21,56 oranında yükselmiş oldu. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonun yoğun çalışmaları sonucu ücretin, enflasyon oranın da üzerinde bir rakamla açıklanması tüm kesimlerce memnuniyetle karşılanmıştır” dedi.

KATKI PAYI DEĞİŞECEK

Asgari ücretin kamuoyu tarafından sevindirici ve tatmin edici olarak benimsendiğini söyleyen Tever, “Milyonlarca işçi ve emekçi kardeşimizin merakla beklediği bu açıklama kamuoyu tarafından sevindirici ve tatmin edici olarak benimsenmiştir. Yeni asgari ücret ile birlikte; asgari geçim indirimi, kıdem tazminatı, işsizlik maaşı, iş görmezlik ödeneği, genel sağlık sigortası, doğum ve askerlik borçlanması gibi daha birçok konuda devletimizin katkı payı değişecek ve hesaplamalar yeni rakamlardan oluşacaktır. Yeni asgari ücretin ülkemizdeki ve şehrimizdeki tüm çalışanlarımıza, ailelerine ve işverenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)