banner2

banner1

banner22

Test merkezinde uzun kuyruklar oluştu

Bayram tatili için Sakarya’daki yakınlarını ziyaret eden gurbetçiler ve sürekli iş için yurtdışına çıkan vatandaşlar, seyahat edebilmek için hastane önünde saatlerce PCR testi sırası bekledi. Sıra bekleyen vatandaşlar yetkililere isyan etti. 

GÜNDEM 21.07.2021, 17:04 Editör: Nisa Çoban
banner48Avrupa’nın farklı ülkelerinde yaşayan gurbetçi vatandaşlar, yaz mevsiminin gelmesi ve 9 günlük bayram tatilini değerlendirmek için Sakarya’daki yakınlarını ziyarete geldi. Ziyaretlerinin ardından yaşadıkları ülkeye geri dönmek isteyen gurbetçiler ve sürekli iş nedeniyle yurtdışına seyahat eden vatandaşlar, yurtdışına çıkabilmek için sabahın erken saatlerinden itibaren Serdivan’da bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne gelerek PCR testi yaptırmak istedi.

SAATLERCE SIRA BEKLEDİLER

Yurtdışına çıkabilmek için zorunlu olan PCR testini yaptırmak isteyen vatandaşlar, hastane bahçesindeki test merkezi önünde saatlerce sıra bekledi. Kurban Bayramı’nın ikinci gününde hastane önünde PCR testi kuyruğunda bekleyen bazı kişilerin, maske takmadıkları gözlemlenirken, sosyal mesafe kurallarına da uymadıkları gözden kaçmadı.

“BU KALABALIK ENGELLENMELİYDİ”

Sakarya’yı etkisi altına alan sağanak yağmurun altında saatlerce sıra beklemek zorunda kalan vatandaşlar, yetkililerin bir karar üretirken buna yönelik hazırlıklarını da yapması gerektiğini söyleyerek, “test merkezlerinin sayıları artırılmalıydı. Saatlerce sıra beklemek yerine mevcut merkezlerdeki görevli sayıları artırılarak bu oluşan kuyruk engellenebilirdi. Ayrıca kalabalıktaki bazı vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymaması engellenebilirdi” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)