banner2

banner1

banner22

Teşekkürler size…

Adapazarı İlçesinde sağlık personeli olarak görev alan Yasemin Seyhun Kaymaz, İstanbul’da yaşayan tiyatrocu arkadaşı Sema Kürer ile birlikte Sakarya sokaklarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 1000 adet top dağıttı.

GÜNDEM 23.04.2021, 14:01 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

SOKAK SOKAK TOP DAĞITTILAR

Adapazarı İlçesinde bulunan Yenikent Devlet Hastanesi’nde sağlık personeli olarak görev yapan Yasemin Seyhun Kaymaz, arkadaşı Sema Kürer isimli arkadaşıyla birlikte koronavirüs pandemisi nedeniyle 1 yılı aşkın süredir evlerinde olan çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için Sakarya’da oyun topu dağıtmaya karar verdi. Durumu çevresindeki arkadaşlarına da anlatan iki arkadaş, aldıkları destekle satın aldıkları 1000 adet topu Sakarya’nın Serdivan İlçesinde sokak sokak gezerek dağıtmaya başladı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle projeye destek veren Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başvurusuyla izin alan 2 arkadaş ve beraberindekiler, sokak sokak çocuklara top dağıttı. Küçük çocukların mutluluğu ise gözlerinden okundu.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Beraberindeki arkadaşları ve Serdivan Belediyesi Zabıta Ekibi ve Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ile birlikte Serdivan İlçesi Arabacıalanı Mahallesi’ndeki sokaklara girerek top dağıtan Sema Sultan Sanat Tiyatrosu organizatörü Sema Kürer, yaptıkları projeye destek veren herkese teşekkür ederek, “Arkadaşımla birlikte ve bana destek olan, çocukları 23 Nisan’da sevindiren bütün dostlarıma teşekkür ediyorum. Bin top ile Serdivan sokaklarındayız. Desteği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“KURALLARA UYMAZSANIZ ÇOCUKLARIMIZDAN DAHA ÇOK AYRI KALACAĞIZ”

Çocuklara top dağıtan ve aileleri bu sırada maske, mesafe ve hijyen konusunda uyaran Sağlık Personeli olarak görev yapan Yasemin Seyhun Kaymaz, “öncelikle arkadaşımızla bir hayal kurduk, 10 top ile başladık. Çocuklarımızı bu pandemi sürecinde mutlu etmek istedik. Pandemi sürecinde biliyorsunuz ki çok yıprandık, özellikle de sağlık çalışanları. Evlatlarımızdan aylarca ayrı kaldık. Çok sıkıntı çektik. Sürekli temaslıydık, zaten çocukların üstünde onun etkisi çok büyüktü. Biz de dedik ki, bu toplarla çocukları mutlu edelim. Arkamıza dönüp baktığımızda koca bir ordu gördük. O ordu ile birlikte de top dağıtıyoruz. Pandemi sürecinde sadece çocuğumuz değil evimizden ve eşimizden de ayrı kaldık, hatta tek başına bir hayat yaşadık. Bazı arkadaşlarımız yurtlarda kaldı. Biz biraz daha şanslıydık, evde tek başımıza kaldık. Kötü bir süreçti ve hala daha devam ediyor. Herkes sosyal mesafe ve maske kurallarına uysun. Bizlere birazcık yardımcı olun. Yoksa biz daha çok evimizden ve evlatlarımızdan ayrı kalacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)