banner2

banner1

banner22

Terfi listesi açıklandı

Resmi Gazete'de son dakika yayımlanan HSK kararlarına göre hakim, savcı ve mahkeme üyelerinin terfileri belli oldu. Resmi Gazete'ye göre 30 Nisan 2021 tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli ve idari yargı hakim ile savcılarının listesi paylaşıldı. Kararda, Nisan 2021 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanların listeye dahil edilmediği belirtildi.

GÜNDEM 18.06.2021, 10:38 Editör: Ebru Bulut
Terfi listesi açıklandı
banner48

TERFİLERİ BELLİ OLDU

Resmi Gazete'de yayımlanan HSK kararlarına göre hakim, savcı ve mahkeme üyelerinin terfileri belli oldu. Resmi Gazete'ye göre 30 Nisan 2021 tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli ve idari yargı hakim ile savcılarının listesi paylaşıldı.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Kararda, Nisan 2021 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanların listeye dahil edilmediği belirtildi. Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde bu listede adlarını göremeyenlerin bir ay içinde HSK'ye yazılı başvurmak sureti ile durumlarının incelenmesini isteyebileceği kaydedildi. Kararda, birinci dereceye yükselme incelemesine tabi tutulacak 32 hakim, 12 savcı ile 2 idari yargıcın isimlerine yer verildi. HSK'nin, Resmi Gazete'de yayımlanan diğer kararında da 2 yıllık yükselme sürelerini Nisan 2021 dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin listesi yer aldı. Resmi Gazete’de yayımlanan listede Sakarya’dan da bir çok isim yer aldı.

İŞTE SAKARYA’DA TERFİ ALAN YER ALAN O İSİMLER

Sakarya Cumhuriyet Savcısı Vakkas Yamaç, Sakarya Cumhuriyet Savcısı Emre Gür, Sakarya Cumhuriyet Savcısı Muhammet Emin Gözalan, Hendek Cumhuriyet Savcısı Çağrı Tolga Taşkın, Hendek Cumhuriyet Savcısı Ruşan Kılınç, Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Çevik, Sakarya Hakimi Ömer ışık, Sakarya Hakimi Zuhal Atıntop Erdem, Sakarya Hakimi Ayşe Kaya Saydam, Sakarya Hakimi Veysel Arslan, Sakarya Hakimi Seda Eraki, Sakarya Hakimi Berna Hamzaoğlu, Sakarya Hakimi Hilmi Soylu, Sapanca Hakimi Banu Eyünoğlu Çanakçı, Hendek Hakimi Berkin Osman Altunok, Sapanca Hakimi Burak Sarı, Sakarya Vergi Mahkemesi Üyesi Gamze Erdoğan ve Sakarya İdare Mahkemesi Üyesi Yusuf Karabulak

Yorumlar (0)