banner2

banner1

banner22

TEOG Nakil Tercihleri Bugün Açıklanıyor

TEOG nakil tercihleri bugün açıklanacak.

GÜNDEM 21.08.2017, 10:09
TEOG Nakil Tercihleri Bugün Açıklanıyor
banner48

Öğrencilerin heyecanla beklediği TEOG 1. nakil tercihsonuçları bugün içerisinde açıklanacak. Öğrenciler sonuçların saat kaçtaaçıklanacağını araştırırken, MEB sonuçların açıklanacağı saat ile ilgili birbilgi paylaşmadı.

Ortaöğretime geçebilmek için bekleyen öğrenciler,yerleştirme sonuçlarına MEB'in https://e-okul.meb.gov.tr adresindenulaşabilecek. Sonuç bilgilerinde, öğrencinin kaydının yapıldığı okul bilgileribulunacak.

Yerleştirme işlemlerinasıl olacak?

8’inci sınıfta öğrenim gören, açık öğretim ortaokulundamezun durumda olan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarınayerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEPüstünlüğü, esas alınarak yapılacak.

Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyenöğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek. Ancak,özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri kılavuzun 1. 7,1.8 ve 1.9 maddelerine göre gerçekleştirilecektir.

14-18 Ağustos 2017, 21-25 Ağustos 2017, 28 Ağustos-06 Eylül2017 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecek.Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göreyerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacak.

Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talepetmeleri hâlinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakilmevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 tercihalınarak, YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesiyapılacak.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeyehak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatikolarak yapılacak.

 

Editör: Şebnem Cerrah

 

Yorumlar (0)