banner2

banner1

banner22

Telefonla görüştü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak, Haberlisin editörünün sorularını yanıtladı. Ak, Sakarya’nın çok güzel bir şehir olduğunu söyledi.

GÜNDEM 14.10.2019, 20:54 04.11.2019, 21:04 Editör: Ebru Bulut
Telefonla görüştü
banner8

Konya’da doğdu İstanbul’da okudu. Ankara’da siyasete atılan Ak, il yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı gibi görevlerin ardından iki dönem Keçiören Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Sakarya Mustafa Ak, Büyükşehir Belediyesi’nde Ekrem Yüce’nin göreve başlamasıyla en çok merak edilen Genel Sekreterlik makamına atandı.

BİR HAFTA SONRA
Editörümüz Sakarya’da ne zaman göreve başlayacağını sordu. Mustafa Ak,” bürokratik işlemler yazışmalar kısa sürede tamamlanır. Bizde Sakarya’da görev almak, güzel hizmetlere imza atmak için sabırsızlanıyoruz” dedi. Mustafa Ak’ın yeni görevine önümüzde ki hafta başlaması bekleniyor.

"SAKARYALIYIM..."
Telefonla sorularımızı yanıtlayan Mustafa Ak’a telefon numarasının 54 ile sona erdiğini ve yıllardır kullandığı numaranın sebebini de sorduk “Tamamen tevafuk oldu. Ben yıllardır aynı numarayı kullanırım. Hatta numaramın sonunun 54 ile bitmesinden dolayı Sakarya ile bağlantınız var mı? sorusu soruluyordu. Şimdi ben Sakaryalıyım. O sebeple telefonumun son rakamı 54 diyebilirim”

"HER ŞEY VAR"
Sakarya’ya 1999 depreminin ardından geldiğini aktaran Genel Sekreter Mustafa Ak “O dönem başka maksatla şehri ziyaret etmiş ve elimizden geldiğince yardım etmeye çalışmıştık. Şimdi denizi, ormanı, yaylası, gölü kısacası her şeyin en güzelinin olduğu şehirde görev yapmak nasip oldu. İnşaallah Ekrem Başkanım ve şehirle birlikte Sakarya’ya güzel hizmetler yapmak nasip olur. Sakarya güzel bir şehir. Coğrafi konumu, limanı, ulaşım aksının ortasında olması. Birçok avantajı ile yaşanabilir kentler sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Birçok güzelliği bünyesinde barındıran şehre güzel hizmetler verebilirsek bizden mutlusu olamaz..” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
19°
açık
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı