banner2

banner1

banner22

Tehdit etmek büyük sorumsuzluk

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipler Birliği’ne yönelik açıklamalarına Sakarya Tabipler Odası Başkanı Gökhan Gedikli tepki gösterdi.

GÜNDEM 17.09.2020, 12:08 Editör: Gizem Demirsoy
Tehdit etmek büyük sorumsuzluk
banner48

Sakarya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gedikli yazılı bir açıklama yaparak MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına cevap verdi. Gedikli yapılan açıklamayı büyük bir sorumsuzluk olarak değerlendirdi.

“SİYASETÇİLER HEKİMLERE BU ŞEKİLDE YORUM YAPMAMALI”

Hekimleri ve meslek örgütünü hedef almanın büyük sorumsuzluk olduğuna değinen Gökhan Gedikli, “MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin meslek örgütümüze yaptığı ithamlar ne kadar üzücü ve çirkince. Hekimler olarak insanımızın canı ve sağlığı için kendimizi ve ailemizi feda ederken bu üslup yakışmıyor. Siyasetçiler hangi partiden olursa olsun hekimlere bu şekilde yorum yapmamalı. Böyle bir pandemi sürecinde hekimlerin meslek örgütünü hedef almak ve tehdit etmek büyük sorumsuzluktur” dedi.

“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ'NİN VE SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YANINDAYIZ”

Kamuyu bilgilendirme sorumluluğunu yerine getiren Türk Tabipleri Birliği'nin ve canı pahasına mücadele eden tüm sağlık çalışanlarının yanında olduklarını vurgulayan Gedikli, “Türk Tabipleri Birliği neden kapatılacakmış? Türk Tabipleri Birliği kim Tabiplerin temsilcisi. Tabipler bir araya gelip seçim yapıyorlar demokratik ortamda seçimlerini yapıyorlar başarılı olan kazanır, olmayan kaybeder. Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates'ten, Bergama'lı Galenos'tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır İYİ HEKİMLİK yaptık, yapıyoruz, yapacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)