banner2

banner1

banner22

Tedbirler yeniden ele alınacak

Renk kodlarına göre işletmelerin açılıp kapandığı uygulama için gözler kabine toplantısına çevrildi. Herkesin merak ettiği soru Sakarya turuncu olacak mı?

GÜNDEM 13.03.2021, 21:25 Editör: Serenay Yaşar
Tedbirler yeniden ele alınacak
banner48

Türkiye, koronavirüsle mücadelesinde 1 Mart itibariyle 'yeni normalleşme' dönemine girmişti. İllerdeki vaka sayıları 4 farklı risk grubuna göre belirlenmiş ve bu doğrultuda yeni normalleşmenin adımları atılmıştı. İlimizin çok riskli grupta yer alması nedeniyle  cumartesi kısıtlaması hariç tüm yasakların  devam etmesine karar verilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada alınacak yeni önlemler için kabine toplantısını işaret etmişti.

İLK HEDEF TURUNCU

Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısında, masada olacak ana gündem maddesi yine koronavirüs salgınının seyri olacak. Kabine toplantısının ardından Türkiye'nin koronavirüs salgınındaki risk haritası güncellenecek ve vaka artışı yaşanan illere yeni tedbirler getirilecek. Kırmızı renkte olup “yüksek riskli” grupta olan ilimiz için ilk hedef olan turuncuya geçilip geçilemeyeceği büyük merak konusu olurken gözler pazartesi günkü kabine toplantısına çevrildi.

Yorumlar (0)