banner2

banner1

banner22

''Tedbirler sıkılaştırılacak''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı ardından açıklamalarda bulundu. Ek tedbirlerle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " İl bazında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabilecektir." dedi. Aşı çalışmalarının hızlandığını belirten Erdoğan, 2021 yılının ilk aylarında aşıyı hizmete sunmayı planladıklarını ifade etti.

GÜNDEM 21.09.2020, 19:06
''Tedbirler sıkılaştırılacak''
banner48

''SON DÖNEMDEKİ ARTIŞ HEPİMİZİ ÜZÜYOR''


Erdoğan son dönemde vaka sayılarında bir artış olduğunu ve bu artışın önüne geçilmesi için koronavirüs tedbirlerine dikkat edilmesi gerektiğini şu cümlelerle ifade etti: '' Son dönemde gerçekleşen artış hepimizi üzüyor. Milletimizi bir kez daha temizliğe dikkat etme, maske kullanımına davet ediyorum. Virüs taşıdığını bildiği halde, evde karantina kalmak yerine sokağa çıkan işe giden herkes hem yasal olarak suç işlemekte hem de büyük bir vebal altına girmektedir. Bu tedbirlerin amacı tüm insanlarımızın sağlığını korumaktır. Elbette bu salgın devam edecek değildir. Tarihteki salgınların 2 yıl sürdüğünü biliyoruz. Türkiye salgının en başından itibaren hem tedbirler hem de hastalara verilen hizmetler bakımımdan küresel çapta örnek gösterilen ülkeler arasında yer almıştır.''
 

'’ÖNÜMÜZDEKİ YILIN İLK AYLARINDA AŞILARI SUNMAYI PLANLIYORUZ'’

Yerli aşı çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Erdoğan : ''Ülkemizin her köşesine ulaşan yatırımlarımızın önemini salgın döneminde çok iyi anladık. Önlemlerimiz sayesinde krizi çok rahat yönettik. Yerli aşımızı üretmek için hızla çalışmaya devam ediyoruz. Halen süren 8 aşı çalışmasından 2'sinde hayvan deneyleri tamamlandı. İnşallah önümüzdeki yılın ilk aylarında bu aşıları milletimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.'' açıklamalarında bulundu. 

''SINIRLAMALAR GELEBİLİR''

Erdoğan: ''Maske ve mekan denetimlerinde uygulanan cezaların bazı kamu kurumlarında yapacak işlemler öncesi ödenmiş olması mecbur hale getirilecektir. Kafe ve restoranların denetimi sıklaştırılacaktır. İl bazında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabilecektir.''

‘’TEDBİRLERDEKİ AMAÇ HERKESİ KORUMAKTIR’’

Erdoğan açıklamalarında: ''Tedbirleri vatandaşımızın günlük hayatını zora sokmak için alıyor değiliz. Bu tedbirlerin amacı en başta virüs taşıyan vatandaşımız olmak üzere tüm insanlarımızın sağlığını korumaktır. Tedbirlerdeki amaç herkesi korumaktır.'' ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)